"Jedno z najbardziej niedocenionych miast Europy". Gdańsk wyróżniony za granicą

Zachwycające stare kamienice, szumiące morze i bogata historia. Gdańsk to miejsce, w którym łatwo zakochać się od pierwszego wejrzenia. Podobnego zdania są dziennikarze prestiżowego magazynu podróżniczego "Conde Nast Traveller". Miasto znalazło się na liście najbardziej niedocenionych kierunków w Europie.

Co roku turyści z całego świata tłumnie odwiedzają najpopularniejsze europejskie miejscowości. Romantyczny Paryż, majestatyczny Rzym czy zapierająca dech w piersiach Barcelona to chętnie wybierane kierunki. Według luksusowego magazynu turystycznego "Conde Nast Traveller" urlopowicze często pomijają jednak prawdziwe perełki, a nasz kontynent jest pełen zaskakujących miejsc, które mogą przekroczyć oczekiwania podróżnych. Na bazie rozmów z ekspertami z całej Europy, dziennikarze przygotowali zestawienie 22 najbardziej niedocenianych turystycznie miast.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Najbardziej niedoceniane miejsca w Europie. Wśród nich Gdańsk

Jedną z miejscowości, które podbiła serca ekspertów, okazał się Gdańsk. Miasto znalazło się na dziesiątej pozycji. 

Gdańsk jest wart odwiedzenia na kilka dni, by odkrywać historyczne miejsca (i wspaniałe jedzenie!)

- podzieliła się z magazynem "Condé Nast Traveller" Gwen Kozlowski, prezeska agencji turystycznej Exeter International. 

Ekspertka zachwyciła się przede wszystkim bogatą przeszłością Gdańska. Jej zdaniem znajduje się tu jedno z najlepszych muzeów o tematyce II wojny światowej, w jakim była. Zachęciła również do odwiedzenia ważnych miejsc, takich jak Westerplatte czy Europejskie Centrum Solidarności, w którym można zapoznać się z historią najnowszą. 

Będąc w Gdańsku, warto wybrać się także do "jednego z najlepiej zachowanych zamków w Europie", znajdującego się w pobliskim Malborku. Na koniec zaproponowała jednodniowy rejs po Bałtyku i delektowanie się lokalną kuchnią. 

Niedoceniane miasta w Europie

Na szczycie listy znalazło się norweskie Trondheim. Brytyjski magazyn wymienił również takie miasta jak Tirana, (Albania), Zamora (Hiszpania), Trogir (Chorwacja), Narbona (Francja), Petworth (Anglia), Saloniki (Grecja), Ochryd (Macedonia Północna), Cork (Irlandia), Skanör i Falsterbo (Szwecja), Triest (Włochy), Mostar (Bośnia i Hercegowina), Innsbruck (Austria), Wilno (Litwa) i Ryga (Łotwa). 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Źródło: Condé Nast Traveller

Więcej o: