Podróżujesz samolotem? Nie możesz zapominać o swojej skórze. Koniecznie odpowiednio ją zabezpiecz

Choć wielu z nas podróżuje samolotem, to tylko nieliczne osoby zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest zabezpieczanie swojej skóry na czas lotu. Jak zadbać o pielęgnację skóry przed lotem, by uniknąć przykrych konsekwencji? Odpowiadamy.

Okazuje się, że podróż samolotem, choć zazwyczaj jest krótka, może mieć znaczny wpływ na naszą skórę. Chodzi o błyskawiczne odwodnienie i utratę estetyki skóry. Jak temu zaradzić?

Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Pielęgnacja skóry przed lotem. Dlaczego to tak ważne?

Na wysokości 30 000 stóp wilgotność w kabinie samolotu spada do około 20 proc., podczas gdy wilgotność, w której nasza skóra czuje się komfortowo, powinna wynosić około 40-70 proc.

 - tłumaczy kosmetolog Shane Cooper w rozmowie z glamourmagazine.co.uk

Więcej o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zatem zrobić, by nie nadwyrężyć kondycji naszej skóry? W dniu poprzedzającym wylot należy nałożyć na twarz maskę nawilżającą, a tuż po niej kremu. Z kolei tuż przed wylotem należy również posmarować twarz kremem z filtrem UV, gdyż na wysokości, na którą wzbija się samolot, promieniowanie jest dużo silniejsze.  

Popularny trik na chaos z TikToka wprowadza zamęt na lotniskach.Tiktokerzy wprowadzają zamęt na lotniskach stosując wózki. "Nie rób tego"

Warto mieć również przy sobie serum z kwasem hialuronowym lub witaminą C, by móc nawilżyć i odżywić skórę w trakcie lotu. Co jeśli tego nie zrobimy? Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie zadbamy o naszą skórę przed lotem i w jego trakcie, możemy nabawić się skóry tłustej i doprowadzić do pojawienia się trądziku.

Te kosmetyki zabierz ze sobą w podróż. Przydadzą się podczas lotu, ale i w trakcie wypoczynku

Wybierając się na wakacje, nie powinniśmy zapomnieć również o mgiełce nawilżającej. Doskonale sprawdzi się również w odświeżeniu skóry, a jest niezwykle łatwa w użyciu.

Rodos (zdjęcie ilustracyjne)Pijani turyści ukradli i zdewastowali symbol Rodos. Trafili za kratki

Musimy mieć również przy sobie antybakteryjny żel do rąk i płyn do dezynfekcji. Przydadzą się również balsam do ust i krem do rąk - szczególnie w samolocie, gdzie jest suche powietrze.

Więcej o: