Wisła - szlaki turystyczne w Beskidach. Trzy trasy, które gwarantują niezapomniane widoki

Malownicze krajobrazy z niepowtarzalnej perspektywy połączone z aktywnością na świeżym powietrzu to nie lada gratka dla miłośników tego typu wypoczynku. Najczęściej w tym celu wybieramy się do Zakopanego, jednak wiele do zaoferowania ma również Wisła. Szlaki turystyczne w tych okolicach zachwycają!

Wisła to miasto znane każdemu fanowi skoków narciarskich. Co roku przyjeżdżają tu sportowcy z różnych krajów i głodni emocji kibice, by obserwować zmagania w Pucharze Świata. Dodatkowo to właśnie tutaj, jak sama nazwa wskazuje, swoje źródła ma najdłuższa rzeka w Polsce. Jednak oprócz popularnych atrakcji jak skocznia czy urokliwy rynek czeka tu na was również wiele urokliwych tras. Poznajcie, szlaki turystyczne, które warto odwiedzić, będąc w Wiśle. 

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Wielki Stożek - szlaki turystyczne Wisła

Podczas pobytu w Wiśle warto wybrać się na leżący na granicy polsko-czeskiej Wielki Stożek. Liczy on 978 m n.p.m., a szlak, który na niego prowadzi, jest bardzo łatwy - idealny na rozgrzewkę lub na wyprawę z dziećmi. Warto wspomnieć, że na jego szczycie mieści się schronisko PTTK Stożek, które jest najstarszym tego typu budynkiem w Beskidzie Śląskim.

By dotrzeć na górę, najlepiej podążyć szlakiem zielonym, zaczynając przy ulicy Turystycznej. Pokonanie trasy w jedną stronę zajmuje około dwóch godzin. 

Trzy Kopce Wiślańskie - szlak turystyczny

Kolejnym wartym odwiedzenia szlakiem turystycznym jest ten prowadzący na Trzy Kopce Wiślańskie. Ze szczytu mierzącego 810 m n.p.m. rozlega się piękna panorama. Zobaczycie z niej między innymi Skrzyczne, Równicę czy Stary Groń. Sama nazwa góry pochodzi od jej położenia na granicy trzech miejscowości - Wisły, Brennej oraz Ustronia. Dawniej były tu zlokalizowane kopce, którymi oznaczono granice w okresie rozwoju osadnictwa. Na miejscu posilicie się w schronisku Telesforówka, przy którym stoi popularna atrakcja i częsty obiekt zdjęć - stary garbus.  

Swoją trasę możecie rozpocząć z centrum miasta i podążyć żółtym szlakiem. Droga nie należy do najtrudniejszych, jednak gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić! Na wyprawę możecie zabrać także dzieci. W trakcie zobaczycie wiele malowniczych miejsc i widoków na Beskidy. Całość w jedną stronę powinna zająć wam około godziny i 50 minut. 

Wisła szlaki turystyczne - szlak na Baranią Górę

Wisła oferuje wiele wyjątkowych szlaków turystycznych, które pozwolą zdobyć popularne szczyty w Beskidach. Jedną z nich jest mierząca 1220 m n.p.m. Barania Góra, przez wielu wymieniana jako cel obowiązkowy podczas pobytu w okolicy. Jest to drugi co do wysokości szczyt w Beskidzie Śląskim

Na górze czeka was wieża widokowa. Rozlega się z niej malowniczy widok na Babią Górę, Skrzyczne, Stożek Wielki, a przy dobrej pogodzie także na Tatry. Na miejscu możecie nabrać sił po wędrówce, odpoczywając na drewnianych ławkach. 

Na szczyt prowadzi kilka szlaków. Wśród najpopularniejszych wymienia się ten niebieski, który poprowadzi was z Wisły Czarne wzdłuż Białej Wisełki. Po drodze miniecie również Kaskady Rodła, czyli około 25 naturalnych wodospadów. Cała trasa zajmuje około trzech godzin w jedną stronę. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: