Pogoda na weekend. Według prognoz czekają nas intensywne opady deszczu i burze w niemal całej Polsce

Tegoroczne wakacje nie należą do najcieplejszych. Osoby decydujące się na urlop w Polsce musiały się liczyć ze sporą loterią. Koniec lipca ponownie nas zaskoczy. Zobaczcie, jak prezentuje się prognoza pogody na weekend.

Choć przed nami ostatni weekend lipca, to nie możemy cieszyć się w pełni wakacyjną pogodą. Ochłodzenie na terenie Polski w ostatnich dniach sprawiło, że mogliśmy zapomnieć o krótkich spodenkach i musieliśmy wyciągnąć z szafy długie rękawy. Jak wygląda prognoza pogody na weekend?

Zobacz wideo Czym się różni pogoda od klimatu? „Są jak nastrój kontra charakter"

Prognoza pogody na weekend. Ostatnie dni lipca w Polsce będą zmienne

Zdaniem meteorologów w piątek możemy oczekiwać ocieplenia na terenie kraju. W ciągu dnia temperatury będą oscylować w granicach 24-27 stopni. Najchłodniej ma być w Białymstoku, gdzie termometry pokażą 21 stopni. W większości regionów możemy spodziewać się również pochmurnego nieba. Pod koniec dnia przelotne opady mają pojawić się w Katowicach i Kielcach. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Prognoza pogody na sobotę, 30 sierpnia. Będzie deszczowo i chłodno w większości kraju

Sobota prezentuje się nieco gorzej. Wszystko za sprawą niżu, który nadchodzi do nas z południa. Na terenie całego kraju czekają nas intensywne opady deszczu, burze i silny wiatr. Termometry w większości Polski pokażą 20-21 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie mieszkańcy mogą spodziewać się 16 stopni. Najlepsza prognoza zapowiada się dla Warszawy oraz Rzeszowa - tam w ciągu dnia temperatura wyniesie 27 stopni. 

Pogoda na niedzielę - 31 lipca. Parasole warto mieć pod ręką

Jak będzie wyglądać niedziela? Parasolki przydadzą głównie się na wschodzie kraju, w szczególności w województwie lubelskim. Opady przewidywane są również w województwach opolskim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim, mazowieckim, podkarpackim oraz podlaskim. Według prognoz, deszczu unikniemy na północy Polski. Termometry pokażą od 18 do 22 stopni w większości regionów. Najcieplej ma być w Poznaniu - 27 stopni powyżej zera. 

Upały powracają do Polski. Ciepły sierpień

Sierpień ma nas przywitać upałami. Napływ ciepłych mas powietrza ma nastąpić już w środę, 3 sierpnia. Wówczas spodziewać możemy się temperatur dochodzących do 35 stopni powyżej zera. W czwartek termometry pokażą nawet 37 stopni. 

Źródło: fanipogody.pl, IMGWmeteo.

Więcej o: