Śpisz przy oknie w samolocie? To duży błąd - steward tłumaczy, dlaczego lepiej unikać tego miejsca

Podróżowanie samolotem jest bardzo popularną formą zwiedzania świata, a niskie ceny sprawiają, że ta możliwość jest dostępna praktycznie dla każdego. Jednak często nie zastanawiamy się nad tym, jak powinniśmy być ubrani lub czego unikać ze względu na higienę. Dobrymi radami podzielił się jeden ze stewardów.
Zobacz wideo Sylwia Bomba zdradza patent na długi lot. "Lećcie samolotem, który..."

Podróże bywają męczące, także te w samolocie. Kiedy znuży nas lot, często decydujemy się na drzemkę. W najlepszej sytuacji są wtedy osoby siedzące przy oknie, ponieważ mają o co oprzeć swoją głowę. Ale czy na pewno dobre rozwiązanie?

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Spanie podczas lotu. Steward wyjaśnia, dlaczego "tulenie się do okna" to nie jest najlepszy pomysł

Wybieranie miejsca przy oknie ma wiele zalet. Możemy podziwiać widoki oraz odizolować się od reszty podróżujących. Wielu z nas decyduje się usiąść właśnie tu kiedy zapowiada się długi lot, albowiem jest szansa, aby oprzeć głowę o boczną ścianę. Steward Tommy Cimato tłumaczy, dlaczego to nie jest najlepszy pomysł.

Chodzi głównie o kwestię higieny i naszego bezpieczeństwa. Cimato ujawnia, że miejsce przy oknie nie należy do tych najczystszych. Przez samoloty przewijają się tłumy ludzi. Wystarczy, że wyląduje i wysiądą z niego jedni pasażerowie, a już po chwili wchodzą następni. Pomimo tego, że obsługa stara się w kilka minut posprzątać pokład, to jednak nie jest w stanie zdezynfekować siedzeń czy innych przestrzeni. 

Nie zasypiaj ani nie opieraj głowy o okno. Nie jesteś jedynym, który to zrobił i nie wiesz, ile osób lub dzieci wytarło ręce, lub inne rzeczy w oknie

- mówi na TikToku Cimato.

Mężczyzna zwraca uwagę także na inne kwestie higieniczne.

Nie noś lub staraj się unikać szortów, gdy jesteś w samolocie

- dodał mężczyzna.

Jeżeli jesteśmy ubrani w krótkie szorty lub inną odzież, odsłaniającą nasze uda, to skóra jest wtedy w bezpośrednim kontakcie z fotelem.  I to takim, na którym wcześniej siedziały tysiące innych osób. Zakładając dłuższe spodnie, bądź w przypadku kobiet sukienkę, nie narażamy się na kontakt z aż dużą ilością zarazków.

Chcesz podróżować lepszą klasą? Zrezygnuj z jeansów

Jak czytamy na portalu travelandleisure.com, stewardessy informują jak w bezpłatny sposób zdobyć podwyższenie klasy lotu. Zdarza się, że pasażerowie, którzy wykupili bilet ekonomiczny, są zapraszani do wyższego standardu. Jednak aby mieć na to potencjalną szansę należy zwrócić uwagę na swój strój.

Podróż w wyższej klasie to wyższe standardy, dlatego mężczyźni powinni być ubrani w materiałowe spodnie zamiast jeansów, oraz eleganckie, a nie sportowe obuwie. Rozciągnięty sweter czy bluza także nie wyglądają najlepiej.

Elegancko, ale z umiarem. Powinieneś wyglądać tak, jakbyś często podróżował... to pomaga; ktoś, kto potencjalnie ma otrzymać upgrade, może zostać odtrącony, jeśli nie jest odpowiednio ubrany.

- czytamy wypowiedź stewardesy dla czasopisma "Travel + Leisure".

U kobiet mile widziane są sukienki. W przypadku mężczyzn nosi się chinosy lub spodnie i koszulę

- dodaje. 

Więcej o: