Tego nie ruszaj w hotelu! Była pracownica zdradza, czego nie robić. "Nigdy nie pij z tych szklanek"

Janessa Richard jest byłą pracownicą hotelu i na TikToku zdradza tajniki swojej byłej pracy. Radzi czego nigdy nie robić w wynajmowanych pokojach. Jej opowieści bywają mocno zaskakujące i są cenną wiedzą, dla każdego podróżnego planującego nocleg.

Wybierając hotel, większość osób sprawdza opinie, interesuje się poziomem obsługi oraz czystością miejsca, w którym planują się zatrzymać. Nikt nie chce spędzać nocy albo kilku w brudnym pokoju czy kąpać się w nieumytej łazience. Okazuje się jednak, że nawet najczystszy pokój może skrywać tajemnicę. 

Czysty hotel? To tylko pozory! Tiktokerka zdradza tajemnice branży

Janessa Richard przez lata była pracownicą hotelu, a teraz dzieli się swoimi doświadczeniami i wiedzą na TikToku. Zdradza tajemnice hotelarstwa, sztuczki i triki stosowane w pokojach, aby ciąć koszty czy ograniczyć sobie ilość pracy. Kobieta poleca między innymi nigdy nie korzystać z przygotowanych szklanek bez uprzedniego sparzenia, albo chociaż umycia ich. 

Nie polecam picia z tych szklanek. Często nie są one wymieniane, przynajmniej tak długo, jak wyglądają na czyste

- zdradza Janessa.

Janessa powiedziała, że zarówno szklanki, kapcie, ręczniki jak i pościel często są zmieniane dopiero gdy widać na nich ślady użytkowania. W innym wypadku pozostają między klientami bez zmiany. Radzi też, by zawsze mieć na sobie skarpetki, gdyż hotelowe dywany bardzo rzadko są odkurzane, o praniu ich nawet nie wspominając. 

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Podkreśla jednak, że takie zachowania mogą nie być reguła i różnić się w zależności od hotelu czy kraju. Dzieli się ona jedynie swoimi doświadczeniami, które warto poznać i mieć na uwadze gdy wybieramy się do hotelu. 

Więcej informacji znajdziesz na Gazeta.pl.

Więcej o: