Gwardzista królowej wściekł się na turystkę. Przekroczyła barierę, by zrobić idealne zdjęcie z koniem

Turyści często są skłonni zrobić wiele, by uzyskać idealne zdjęcie na wakacjach. Tak też było i tym razem. Kobieta chciała sfotografować się z konnym gwardzistą królowej w Londynie. Przekroczyła jednak granice i rozwścieczyła mężczyznę. Nagranie z całego zajścia szybko podbiło internet.

Gwardziści królowej są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów Wielkiej Brytanii. Ich charakterystyczne stroje i dostojne konie zachęcają do zrobienia pamiątkowego zdjęcia. Jednak nie wszyscy potrafią się odpowiednio zachować w takich sytuacjach. 

Zobacz wideo Dziwne obyczaje panujące wśród rodziny królewskiej

Polregio (zdjęcie ilustracyjne)Drastyczne podwyżki w Polregio. Od 1 sierpnia zacznie obowiązywać nowy cennik

Turystka w Londynie dotknęła konia. Ostra reakcja strażnika 

Incydent miał miejsce w Wielkiej Brytanii. Jedna z turystek podeszła do konnego gwardzisty królowej, by zrobić sobie wspólne zdjęcie. Dotykała zwierzę i wyciągnęła rękę, by złapać za wodze. Można było zauważyć, że koń zrobił się wyraźnie niespokojny. Mężczyzna nie wytrzymał, ostro rugając kobietę. 

Odsuń się od gwardzisty królowej, nie dotykaj lejców

- krzyknął gwardzista, a zlękniona turystka odskoczyła od konia. 

Nagranie z całego zdarzenia opublikował na TikToku użytkownik Ethan, przybrany syn głównej bohaterki zajścia. "Nigdy nie wrócimy do Londynu po tym incydencie" - głosił podpis. Jednak filmik, który jeszcze we wtorek miał ponad 5 milionów wyświetleń, zniknął z jego profilu. 

Konny gwardzista królowej nakrzyczał na turystkę.Konny gwardzista królowej nakrzyczał na turystkę. Fot. screen TikTok/phigs_

Gwardia królewska odpowiada: Konie gryzą i mogą być nieprzewidywalne

Zajście było szeroko komentowane w mediach społecznościowych. Niektórzy uważali, że kobieta pozwoliła sobie na zbyt dużo. Innym z kolei zrobiło się jej żal i uważali, że gwardzista przesadził. Do całej sytuacji odniósł się rzecznik brytyjskiej armii. 

Albania to świetny pomysł na tanie wakacje 2022.Tanie wakacje w sierpniu. Trzy najlepsze pomysły na niedrogi urlop

Obszar ten jest szczególnie oblegany przez turystów, a żołnierze pełniący służbę straży muszą czasami głośno krzyczeć, by ostrzec ludzi, którzy zbliżają się zbyt blisko koni, co miało miejsce w tym przypadku. Przy boksach dla koni znajdują się znaki, informujące, że konie gryzą i zawsze zachęcają publiczność do niezbliżania się do nich, ponieważ w końcu są to zwierzęta i mogą być nieprzewidywalne

- poinformował w oświadczeniu dla portalu "Insider". 

Na TikToku możemy znaleźć wiele podobnych nagrań z udziałem konnych gwardzistów. Jak się okazuje,  sytuacje, w których ludzie dotykają zwierząt, zdarzają się notorycznie. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: