Najpiękniejsze plaże w Małopolsce. Dzięki takim miejscom wypoczniemy bez konieczności dalekich podroży

Na wypoczynek w najbliższym otoczeniu w tegoroczne wakacje zdecydowało się wielu Polaków. To jednak nie oznacza, że czas wolny skazany jest na nudę i eksplorowanie miast. Małopolska jest tego idealnym przykładem - plaże, które znajdziemy w tym województwie, są konkurencją i jednocześnie ciekawą alternatywą dla tych nadmorskich.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na wakacje w kraju w tym roku zdecydowało się wielu Polaków. Jest to dobra okazja, by eksplorować najbliższe otoczenie i poznawać ciekawe zakątki kraju. Województwo małopolskie poza malowniczymi górami i pięknymi miejscowościami ma do zaoferowania także wyjątkowe plaże, które są idealnym celem na weekendowy lub wakacyjny wypoczynek. 

Sopot wygrał w rankingu najbardziej dostępnych plaż w PolsceWiemy, gdzie jest najlepsza plaża w Polsce. Zdobyła 83 punkty na 100 możliwych

Najpiękniejsze plaże w Małopolsce - wypoczynek na południu kraju

Wypoczynek i relaks na plaży wcale nie musi być odległy dla mieszkańców południa kraju - Małopolska bogata jest w urokliwe miejsca położone w sąsiedztwie rzek, jezior i zbiorników wodnych. Niektóre z nich są dobrze znane i popularne nawet wśród turystów, są też jednak nieco spokojniejsze i cichsze miejsca, gdzie wypoczniemy z dala od tłumów. Poniżej przedstawiamy najpiękniejsze plaże, które znajdziemy na terenie Małopolski!

Kąpielisko Chorwacja w Jurkowie to miejsce, w którym znajdziemy wiele atrakcji, zrelaksujemy się, a także aktywnie spędzimy czas. Znajdziemy tam zarówno piaszczyste jak i kamienne plaże, a dodatkowym atutem jest możliwość skorzystania z basenu. Naturalne kąpielisko położone jest na Dunajcu, lecz przypomina namiastkę Chorwacji! Kąpielisko jest jednak płatne, natomiast widoki i atrakcje zrekompensują symboliczną opłatę 20 zł za osobę dorosłą i 10 zł za dzieci. Całodzienny wypoczynek wiąże się z masą atrakcji - poza kąpielą wodną lub korzystaniem z basenu, najmłodsi mogą bawić się bez końca na dmuchanych zabawkach i trampolinach. W pobliżu znajduje się park linowy, a wypożyczalnia sprzętów wodnych oferuje m.in. rowerki wodne, łódki i kajaki. Urokliwe otoczenie najlepiej odwiedzić w tygodniu, weekend w sezonie może okazać się nieco tłoczny, jednak to i tak nie zniechęca przyjezdnych. Wszystko rekompensują widoki i plaża. 

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Plaże w Małopolsce - wakacyjny wypoczynek nad wodą

Jezioro Rożnowskie również oferuje piękne widoki i miły wypoczynek. Nie brakuje tam małych dzikich plaż, jednak dostęp do nich może być utrudniony. Z kolei główna plaża jest dostępna dla każdego - możemy tam wypoczywać bez końca, a wszystko uwydatniają górskie widoki. Wypoczynek umilą nam liczne sporty wodne i atrakcje, które zastaniemy na miejscu. 

Fani górskich klimatów swoją wymarzoną przystań i plaże znajdą także nad Jeziorem Czorsztyńskim. Rozległy, sztuczny zbiornik ma wiele do zaoferowania. Piaszczysta plaża w Kluszkowcach to ciekawy punkt na mapie, który warto znać. Sąsiedztwo zamku i okalające, górskie widoki zapewnią przyjemny i spokojny wypoczynek. 

Mieszkańcy Krakowa i okolic z pewnością znają miejsce nazwane "małą Chorwacją", mowa tu oczywiście o Zakrzówku. Chociaż otwarcie stoi pod znakiem zapytania, nie sposób nie wspomnieć o tym malowniczym miejscu, gdzie woda jest błękitna, a widoki rozpieszczają. Warto śledzić zatem aktualności w tym temacie - najwcześniejszy możliwy termin udostępnienia podwieszanych basenów to 15 sierpnia, jednak nie jest to informacja potwierdzona. 

Wśród małopolskich plaż warto wymienić także: 

  • plaże w Chotowej,
  • plaże nad Jeziorem Bagry, 
  • plaże nad Jeziorem Kryspinów, 
  • Przystań Brzegi, 
  • Port Nieznanowice, 
  • Przylasek Rusiecki, 
  • Kąpielisko Balaton w Trzebini. 
Więcej o: