Rajska kraina za grosze. "Jeśli chcecie wyjechać na budżetowe wakacje - to naprawdę dobry kierunek"

Chociaż Grecja czy Chorwacja w dalszym ciągu są popularnymi kierunkami wakacyjnych wyjazdów, Albania również zdobywa coraz większe grono zwolenników. Wpływają na to nie tylko wspaniałe widoki, ale także kuszące ceny.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Położona w zachodniej części Półwyspu Bałkańskiego kraina od kilku lat zdobywa coraz większe zainteresowanie wśród turystów. Wszystko przez wielość wyjątkowych zabytków, wspaniałą architekturę oraz ceny noclegów, które potrafią być niższe niż nad Morzem Bałtyckim. 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Przez wiele lat ten kraj nie był chętnie odwiedzany przez turystów, głównie ze względu na wewnętrzną sytuację polityczną, która niekorzystanie wpłynęła na jego wizerunek. Jednak od kilku lat turyści coraz chętniej wybierają Albanię jako kierunek wakacyjnych podróży. Z pewnością ułatwia to wysoko rozwinięta baza noclegowa, atrakcyjne ceny oraz bezpieczeństwo wyjazdu. Stereotypy, które krążą o zagrożeniach, czyhających na przyjezdnych w tym kraju powoli odchodzą w niepamięć. Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Albania nie znajduje się na liście krajów niebezpiecznych dla turystów. 

Wakacje w Albanii. "Pięknie, smacznie, bardzo mili ludzie"

Oprócz aromatycznej bałkańskiej kuchni i zachwycającej architektury Albania kusi turystów również innymi atrakcjami. Przykładem mogą być plaże z jasnym, miękkim piaskiem, które pozwalają w pełni cieszyć się urokami lata. Dodatkowo w pobliżu miejscowości Ksamil znajdziemy mnóstwo uroczych wysepek, do których można się dostać wypożyczoną motorówką. Wszystko to sprawia, że turyści z całego świata wypowiadają się na temat Albanii z coraz większym zachwytem, co potwierdzają słowa użytkowniczki Twittera. W jednym ze swoich postów wspomina: 

Jeśli chcecie wyjechać na budżetowe wakacje — Albania to naprawdę dobry kierunek. Pięknie i smacznie (...).

Rajskie ceny

Pomimo atrakcyjnych zabytków i pięknych widoków ceny w Albanii wydają się wyjątkowo niskie. Biorąc pod uwagę oferty zamieszczone na portalu booking.com, za najtańszy nocleg w Kołobrzegu dla jednej osoby pod koniec sierpnia należałoby zapłacić 89 złotych. Po zastosowaniu identycznych kryteriów, w Albanii cena ta wynosi 47 złotych, czyli niemal o połowę taniej. O znacznych różnicach w kwestii kosztów wspominała również Aleksandra Najda na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych. Polka opowiada na nim między innymi o wyżywieniu w Albanii, wyliczając śniadanie za 12 złotych od osoby czy obiad w granicach 30 złotych.

Więcej o: