Wakacje na kempingu. Jak wyglądają dzisiaj? Skorzystacie z basenu czy usług masażysty

Kiedy myślimy o kempingu, pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy to często spartańskie warunki. Brak toalety, prądu i ciepłej wody? Jak się okazuje, już nie dzisiaj. Wakacje na kempingu wyglądają zupełnie inaczej.

Wakacje na kempingu to świetny pomysł na tanie podróżowanie i alternatywa dla hoteli oraz pensjonatów. Za niewielkie pieniądze możemy zatrzymać się w namiocie, kamperze czy przyczepie. Choć dawniej tego typu noclegi kojarzyły się głównie z obozami przetrwania, to obecnie warunki wcale nie są takie straszne.

Zobacz wideo Te węzły z pewnością przydadzą ci się nie tylko na biwaku. Dlatego warto nauczyć się je wiązać. Podpowiadamy jak

Wakacje na kempingu. Jak wyglądają dzisiaj? 

Obecnie pola kempingowe idą z duchem czasu. Coraz częściej znajdziemy na nich udogodnienia, których nie spodziewalibyśmy się spotkać w tego typu miejscach. 

Mamy wiele pól kempingowych, które mają własne restauracje. Toalety, sanitariaty, to już jest standard. Nasz kemping ma na przykład basen. Mamy usługi masażysty

- powiedział Kryspin Matusewicz, menadżer kempingu Camp4U w podwrocławskich Groblicach w rozmowie z radiem RMF24. W tym miejscu za nocleg pod namiotem zapłacicie 25 zł od osoby. Ustawienie kampera kosztuje 50 zł za dobę, a w cenie otrzymujecie podłączenie do prądu, stację serwisową, toalety, prysznice oraz dostęp do basenu.

Pola kempingowe działają nie tylko w sezonie. Niektóre z nich czynne są przez cały rok, w związku z czym możecie wybrać się na zimowy weekend w Krakowie czy spędzić kilka dni nad Bałtykiem. 

Luksusowe kempingi - glamping

Często możemy spotkać się z bardziej luksusowymi ofertami. Do ich określenia używa się pojęcia glamping, które jest połączeniem angielskich słów "glamour" oraz "camping". Wybierając tego typu wakacje, rezygnuje się z kempingu w tradycyjnym znaczeniu. Nie zabiera się ze sobą namiotu ani przyczepy, jednak wciąż pozostaje się blisko natury. 

Jedna z ciekawych ofert dostępna jest na urokliwej wyspie Lošinj w Chorwacji. Glamping Cikat znajduje się blisko morza, wśród stuletniego parku leśnego. Wybierając się tutaj, macie możliwość noclegu w luksusowym namiocie safari z balkonem i jadalnią. Dostępna jest w nim również płyta kuchenna. Na gości czeka tu m.in. park wodny czy śródziemnomorska restauracja. 

Marzą wam się wakacje na kempingu? Jak widzicie, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród ofert dostępne są zarówno opcje dla miłośników surwiwali, jak i fanów luksusu. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: