All inclusive soft - co to takiego? Jeśli wybierasz się na wakacje, powinieneś uważać na tę opcję

All inclusive soft - co to takiego? Zastanawia się nad tym wielu z nas. To nic innego, jak nieco mniej bogata forma znanego nam "all inclusive", czyli opcji "wszystko w cenie". Czego więc może nam zabraknąć, jeśli wybierzemy wersję soft? Sprawdź.

Wakacje all inclusive to doskonale znana nam formuła wakacji, która ma swoje źródło na Karaibach. Wykupienie takich wakacji oznacza, że nie musimy już martwić się żadnymi opłatami, bo wszystko mamy w cenie. Czym więc jest all inclusive sort? Odpowiadamy.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

All inclusive soft - co to takiego? Czy warto skorzystać z takiej formuły?

Odpowiedź na pytanie, czym jest all inclusive soft, nie jest prosta. Na pewno jest to uboższa wersja wakacji all inclusive, ale to, z czego w jej ramach nie mogą korzystać wczasowicze, ustala indywidualnie każdy z hoteli.

Zanim wybierzemy się więc na wakacje w formule all inclusive soft, powinniśmy dokładnie zapoznać się z ofertą wybranego przez siebie hotelu. Może zdarzyć się, że opcja ta nie będzie obejmować napój alkoholowych lub dane napoje - alkoholowe lub nie - będą obowiązywać wyłącznie do konkretnych posiłków. Warto też zwrócić uwagę na to, że opcja ta może nie być dostępna całodobowo, jak jest w przypadku all inclusive.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zazwyczaj all inclusive soft zapewnia turystom:

  • trzy posiłki dziennie w określonych godzinach,
  • wodę do posiłków,
  • zimne i gorące napoje o określonych porach,
  • napoje bezalkoholowe z dystrybutorów,
  • lane wino i piwo do określonych posiłków.

All inclusive soft. Czego jeszcze może zabraknąć?

All inclusive soft zazwyczaj nie obejmuje też takich atrakcji jak SPA w hotelu, zajęć sportowych, warsztatów itd. Może okazać się również, że ta formuła wypoczynku nie będzie obejmować transferu na plażę, wycieczek po okolicy, czy darmowych przejazdów. Oferta bardzo rzadko zawiera też dostęp do Internetu i pralnię. Zdarzyć się może, że nie będziesz mieć również dostępu do leżaków hotelowych oraz przyhotelowego parku wodnego.

Czy warto wybrać się na takie wakacje? Ze względu na liczne ograniczenia, które i tak w większości będziemy musieli pokryć z własnej kieszeni, taka opcja może być droższa niż wykupienie opcji all inclusive. Warto więc zastanowić się, czy będziemy korzystać z danych udogodnień hotelu i czy all inclusive soft spełni wszystkie nasze oczekiwania.

Więcej o: