Trwa mecz, a tymczasem wybucha wulkan. Piłkarze i kibice niewzruszeni

Na wyspie Kiusiu, na południowym zachodzie Japonii w momencie rozpoczęcia meczu wybuchł wulkan Sakurajima. "Stadion z widokiem na aktywny wulkan powinien być wyjątkowy na skalę światową. Myślę, że stanie się również atrakcją turystyczną, dzięki uwidocznieniu Sakurajimy" - komentuje jeden z przedstawicieli tamtejszego klubu.

Kłęby dymu i czerwoną masę płynącą w dół możemy oglądać na filmie opublikowanym na Twitterze telewizji NHK. Informacje o wybuchu wulkanu Sakurajima potwierdziła japońska agencja meteorologiczna JMA. Władze ogłosiły najwyższy stopień alarmowy. Ewakuowano kilkadziesiąt osób mieszkających w bliskiej odległości od wulkanu.

Gdy wybuchł Sakurajima, na stadionie, który znajduje się jego pobliżu, rozgrywał się mecz. Co ciekawe, zarówno widzowie, jak i gracze zachowali spokój. Wydawali się wręcz niewzruszeni tym, co się dzieje za ich plecami. Można to zaobserwować na filmach i zdjęciach krążących w mediach społecznościowych. Być może wynika to z faktu, że Sakurajima jest najbardziej aktywnym wulkanem w Japonii. Do ostatniej erupcji wulkanu doszło 27 czerwca.

Zobacz wideo Czym różnią się Japończycy od Europejczyków?

Jeden z przedstawicieli tamtejszego klubu napisał na Twitterze: "Sakurajima wybuchł energicznie w momencie rozpoczęcia. Stadion z widokiem na aktywny wulkan powinien być wyjątkowy na skalę światową. Myślę, że stanie się również atrakcją turystyczną, dzięki uwidocznieniu Sakurajimy".

W pobliżu wulkanu znajduje się miasto Kagoshima. Dwie godziny po erupcji rzecznik prasowy japońskiego rządu przekazał informacje, że nie odnotowano żadnych szkód.

Jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii

Sakurajima to jeden z najbardziej aktywnych wulkanów w Japonii. Podczas erupcji w 2019 roku wyrzucał popiół na wysokość 5,5 kilometra. Podczas ostatniej, jak donosi telewizja NHK, kamienie wulkaniczne spadały w promieniu 2,5 km od wulkanu.

Źródła: Agencja Reutera / gdnonline.com

Więcej o: