"Rachunki łagodności"? Niestety nie w Polsce. W Portugalii o wiele taniej niż nad Bałtykiem

"Rachunków łagodności" raczej nie powinniśmy spodziewać się w polskich miejscowościach turystycznych - szczególnie nad Bałtykiem. Tutaj bardziej królują "rachunki grozy". Od dłuższego czasu nie dziwią już ceny, które musimy zapłacić na przykład za posiłek w restauracji i to, że wakacje za granicą są tańsze niż te w Polsce.

Sezon wakacyjny trwa w najlepsze, a wciąż wiele osób zastanawia się, czy wybrać wakacje w kraju, czy za granicą. Szalejąca inflacja wdaje się we znaki i wielu z nas musi zmienić swoje urlopowe plany, by dostosować je do napiętego budżetu. Jakie więc wakacje wybrać? Gdzie jest taniej?

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

"Rachunki łagodności"? Na pewno nie w Polsce, ale w Portugalii już tak

Jeden z czytelników portalu o2.pl, postanowił podzielić się paragonem z restauracji w portugalskim Caniço na Maderze, nad samym Oceanem Atlantyckim. Okazuje się, że wizyta w restauracji za granicą jest o wiele tańsza niż w jednej z polskich nadmorskich miejscowości. Za obiad dla dwóch osób, czyli dwa duże filety z pałasza, gotowane ziemniaki i marchewkę z ziołami oraz dwie puszki gazowanego napoju i owoce, zapłacił 24,5 euro, czyli około 116 złotych.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak porównuje portal, inna czytelniczka wysłała niedawno do redakcji swój paragon ze smażalni w Ustroniu Morskim. Tam za obiad dla czterech osób musiała zapłacić 325 złotych. W jego skład wchodziły: trzy flądry oraz filet z dorsza, trzy porcje frytek, cztery surówki i pięć napojów, w tym dwa alkoholowe. Jej zdaniem "rachunek to zawrót głowy".

Ile kosztują rodzinne wakacje nad Morzem Bałtyckim w 2022 r?Ile kosztują rodzinne wakacje nad Morzem Bałtyckim w 2022 r?

Ile kosztują rodzinne wakacje nad Bałtykiem? Kwota, którą trzeba zapłacić, nie brzmi optymistycznie

Wybierając się na urlop nad Bałtykiem, musimy liczyć się z tym, że możemy słono za to zapłacić. Hotel nad Bałtykiem w najbardziej obleganych turystycznych miejscowościach to koszt nawet kilkuset złotych za dobę. Do wyboru są również nieco tańsze motele, prywatne mieszkania, camping (100-200 złotych), domki letniskowe czy pola namiotowe (ok. 100 złotych za dobę). Należy też pamiętać o opłacie klimatycznej, która wynosi kilka złotych za dobę. W Sopocie jest to niemal 5 złotych.

Chorwacja 2022. CenyWakacje na Chorwacji 2022. Sprawdzamy ceny w sklepach oraz koszty atrakcji

Z kolei ceny za atrakcje cieszące się największą popularnością są następujące:

  • Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie - bilet normalny 15 zł, ulgowy 12 zł,
  • Fokarium na Helu - 10 zł za osobę (w dwóch monetach pięciozłotowych),
  • Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy - bilet normalny 32 zł, ulgowy 23 zł,
  • Labirynt Park w Łebie - normalny 35 zł, dzieci 27 zł,
  • Woliński Park Narodowy - normalny 7 zł, ulgowy 5 zł,
  • SeaPark w Sarbsku - normalny 95 zł, ulgowy 75 zł.
Więcej o: