"Jestem w Stegnie na plaży. Jem właśnie gofry". Nagranie turystki stało się hitem TikToka

Jeżeli ktoś jeszcze przed wakacjami nie zdawał sobie sprawy o istnieniu Stegny, teraz najprawdopodobniej nie ma już wątpliwości. Nadmorska miejscowość zyskała na popularności za sprawą jednego filmiku z TikToka. O co chodzi i kim jest autorka nagrania?

Stegna to niewielka wieś zlokalizowana na wschodnim wybrzeżu Bałtyku. Choć przez długi okres pozostawała w cieniu większych nadmorskich miejscowości, to wraz z tegorocznymi wakacjami nadszedł czas jej świetności. Nagły wzrost popularności zawdzięcza nagraniu z TikToka, który rozsławił tę wieś na Mierzei Wiślanej, położoną niedaleko ujścia Wisły do Bałtyku.

Zobacz wideo Władysławowo i atrakcje dla turystów. Co oprócz plażowania?

"Jestem na plaży w Stegnie". Nagranie stało się viralem

Autorką całego zamieszania jest Iwona Gosia Wojciechowska, znana pod pseudonimem sarusia55. Swoją nagłą popularność zawdzięcza urlopowi w Stegnie. Kobieta odwiedziła tę nadmorską miejscowość, gdzie spędzała czas, wylegując się na plaży. Miłymi chwilami podzieliła się na TikToku. 

Witam was, jestem w Stegnie na plaży. Cześć. Cześć, na plaży jestem w Stegnie. Drugi dzień w Stegnie na plaży. Serdecznie was pozdrawiam ze Stegny, z Morza Bałtyckiego

- można było usłyszeć na filmiku, który szybko stał się viralem. Choć oryginalne nagranie zniknęło z platformy, to wciąż krąży w wielu miejscach po internecie. 

 

Przeglądając profil kobiety, można zauważyć, że Stegna jest jej ukochanym kierunkiem wakacyjnym. Miejscowość odwiedziła już wcześniej w 2021 roku, dzieląc się swoimi wrażeniami z obserwatorami. W odpowiedzi na rosnącą popularność opublikowała także nowe nagranie. "Dla Was napisałam piosenkę o Stegnie, waszej ukochanej, uwielbianej Stegnie" - zapowiedziała. Nagranie obejrzało 3,6 miliona osób. 

Fenomen Stegny na TikToku. Nadmorską wieś pokochali internauci

Nagranie sarusi55 dotarło do milionów internautów i szybko stało się trendem. Użytkownicy zaczęli tworzyć własne wersje popularnego filmiku, nagrywając z różnych miejsc w kraju i za granicą. "Jesteśmy na plaży w Sopocie. Dzisiaj postanowiliśmy przyjechać do Sopotu" - można usłyszeć na jednym z wykonań.

Do zabawy włączyło się także wielu influencerów. Na najnowszym filmie Friza pojawiła się piosenka zainspirowana viralowym nagraniem. Jej fragment możecie usłyszeć na TikToku. 

Iwona Małgosia Wojciechowska zgromadziła na swoim TikToku ponad 270 tys. obserwatorów. Jej twórczość spotyka się z różnymi komentarzami. Niektórzy podchodzą do sytuacji w sposób prześmiewczy, inni bronią kobiety i zwracają uwagę na bijącą od niej pozytywność. Niezależnie od zdania, trzeba przyznać, że Stegna zyskała w tym roku świetną reklamę. 

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl.

Stegna to dziś najpopularniejsze miejsce w Polsce? Sprawdzamy

Czy filmik z TikToka rzeczywiście przełożył się na popularność Stegny? Postanowiliśmy to sprawdzić, przeglądając nagrania z kamerek na żywo. 

Czy w Stegnie jest tłoczno?Czy w Stegnie jest tłoczno? Źródło: https://stegna-plaza.webcamera.pl/

Jak widać na screenie z kamerki miejskiej - turystów nie brakuje. Są także chętni do kąpieli w Morzu Bałtyckim.

Więcej o: