Długi weekend sierpniowy. Jak zaplanować urlop, żeby wypadł najkorzystniej?

Na długie weekendy i dodatkowy odpoczynek czeka każdy, zwłaszcza w miesiącach wiosennych i letnich. W sierpniu, jak co roku, obchodzić będziemy Święto Wojska Polskiego - dzień ten uznaje się za wolny od pracy. W tym roku wypada on wyjątkowo korzystnie.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdego roku długie weekendy stanowią doskonałą okazję do dodatkowych chwil odpoczynku — zwłaszcza, gdy możemy się nimi cieszyć na świeżym powietrzu i przy pięknej pogodzie. Okazja ta pojawi się już niebawem, 15 sierpnia, czyli w Święto Wojska Polskiego, które tego roku przypada w poniedziałek. 

Jak zaplanować urlop?

Nawet jeśli zdecydujemy się tylko na jeden dzień urlopu w dniu 16 sierpnia, finalnie będą to aż cztery dni wolnego. To doskonała szansa na odpoczynek od codziennych stresów czy nawet możliwość krótkiego wyjazdu za miasto. Tym bardziej, że na kolejną taką okazję będzie trzeba zaczekać aż do listopada — święto ustawowo wolne od pracy wypada w Dzień Wszystkich Świętych. W tym roku będzie to wtorek, a zatem, aby cieszyć się możliwością dłuższego wypoczynku, wystarczy wziąć urlop w poniedziałek. Ponadto 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości; to święto państwowe, a tym samym dzień wolny od pracy. Będzie to piątek, co daje możliwość na wydłużony weekend. Tegoroczny kalendarz jest pod tym kątem wyjątkowo korzystny. 

Długi weekend — jak spędzić czas wolny?

Mimo że długie weekendy — a zwłaszcza te, które wypadają wiosną i latem — kojarzą nam się głównie z grillowaniem, pomysłów jest znacznie więcej. W Polsce znajdziemy mnóstwo miejsc idealnych na kilkudniową wycieczkę i spędzanie czasu wolnego w urokliwej okolicy. Przykładem mogą być choćby Góry Stołowe z niecodziennymi kształtami Skalnego Miasta i widokami, które zapierają dech w piersiach. Można się również wybrać w okolice  Beskidu Sądeckiego, który słynie z bogactwa tras rowerowych czy do Sandomierza, uznanego za jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miejscowości w Polsce. 

Więcej o: