Fajne miejsca na wakacje w Polsce. Te ciekawe i nieoczywiste miejsca zdecydowanie warto odwiedzić

Fajne miejsca na wakacje w Polsce rozlokowane są w całym kraju. Jest więc wiele opcji, by spędzić urlop w ciekawy i nieoczywisty sposób. Gdzie warto się wybrać na wakacje w Polsce? Podpowiadamy.

Wakacje w Polsce wcale nie muszą być nudne. Nasz kraj kryje nie tylko ogrom pięknych miejsc, ale też interesujących zabytków i ciekawych atrakcji dla całej rodziny. Gdzie warto się wybrać, by spędzić fantastyczne wakacje w Polsce? Sprawdź.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Fajne miejsca na wakacje w Polsce. Energylandia - atrakcja dla całej rodziny

Najbardziej znanym parkiem rozrywki w Polsce jest Rodzinny Park Rozrywki Energylandia. Znajduje się tu ogrom atrakcji dla całej rodziny - zarówno dzieci, jak i dorośli, spędzą tu miło czas i nigdy nie zapomną tego, co tu przeżyli. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W Bajkolandii  maluchy będą mogły wkroczyć do świata swoich marzeń i spotykać się z ulubionymi postaciami z bajek. Strefa familijna oferuje atrakcje dla całych rodzin, choć niektóre z nich przeznaczone są dla osób, które mają co najmniej 140 cm wzrostu.

EnergylandiaEnergylandia: Park Rozrywki, który dostarczy niezapomnianych wrażeń całej rodzinie

Nie zabraknie tu też atrakcji dla tych, którzy chcą poczuć dawkę adrenaliny i zmierzyć się ze strachem. W Strefyie Ekstremalnej znajduje się kilkanaście urządzeń, w tym najszybsze i największe roller coastery.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W tym parku rozrywki znajduje się także Water Park - rodzaj tropikalnej wyspy, z mnóstwem wodnych  atrakcji. Niezapomnianych wrażeń dostarczy wizyta w Smoczym Grodzie, a strefa Aqualantis daje możliwość odwiedzin na zatopionej wyspie.

Wakacje 2022 na Podlasiu. Oaza spokoju i multum atrakcji

Podlasie to idealna lokalizacja na wakacje w Polsce. Nie jest tu tłoczno, więc idealnie sprawdzi się jako wakacyjny kierunek dla tych osób, które chcą uniknąć tłumów. Warto udać się na wycieczkę do Puszczy Białowieskiej i okolic, by na własne oczy zobaczyć zwierzęta w rezerwacie - w tym żubry oraz spróbować dań z dziczyzny. Z kolei Augustów spodoba się osobom aktywnym, które chcą wypożyczyć kajaki i rowery. To również świetne miejsce na wypoczynek z książką w ręce, czy wędką.

Paszporty (zdjęcie ilustracyjne)Gdzie w Europie potrzebny jest paszport? Do tych krajów nie wjedziesz

Gdzie jechać na wakacje w Polsce? Urlop w mieście to pomysł idealny

Turyści, którzy uwielbiają zwiedzać, powinni rozważyć urlop w jednych z miast w Polsce. Lublin szczególnie warto odwiedzić w dniach 28-31 lipca 2022 roku, kiedy to miastem zawładną sztukmistrzowie. Pokazy uliczne - często dość niebezpieczne, a co za tym idzie - efektowne, podniebne akrobacje, uliczne komedie, klauni i żonglerzy - będą bawić turystów i mieszkańców miasta. Poza tym warto odwiedzić zamek, Ogród Botaniczny UMCS, Muzeum Wsi Lubelskiej, czy po prostu przespacerować się po Starym Mieście i wstąpić do jednej z klimatycznych restauracji.

Warto również odwiedzić Kraków i okolice, gdzie nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Zoo, liczne muzea, deptaki, Kopiec Kościuszki, Sukiennice, Wawel, możliwość zwiedzania z przewodnikiem - to tylko nieliczne atrakcje, które oferuje turystom Kraków. Warto również odwiedzić okolice miasta - m.in. Kopalnię Soli w Wieliczce lub wybrać się nieco dalej - do Zakopanego.

Więcej o: