Wakacje 2022 w Chorwacji. Sprawdzamy ceny w sklepach i restauracjach. Jest taniej niż nad Bałtykiem?

Chorwacja jest miejscem, do którego chętnie wyjeżdżają nie tylko Polacy. Jeśli wykupiliśmy już konkretną ofertę i mamy zapewnione zakwaterowanie, dobrze jest sprawdzić jakie ceny czekają nas na miejscu. Przeanalizowaliśmy koszty atrakcji oraz to, ile zapłacimy za podstawowe produkty w sklepie.
Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Wszechobecny problem z wysokim poziomem inflacji sprawia, że bacznie kontrolujemy nasze wydatki. Tak samo jest w kwestii wypoczynku. Wakacje to spory koszt dla domowego budżetu, zwłaszcza jeśli wybieramy się gdzieś na rodzinny wypad. Warto wtedy przeanalizować ceny, jakie możemy zastać na miejscu. Sprawdziliśmy ile zapłacimy za jedzenie, lub atrakcje na terenie Chorwacji.

Wakacje 2022. Jakie są ceny w Chorwacji? 

Jeśli wykupiliśmy już wczasy, a nasza oferta jest jedną z tych, zwanych all inclusive to w zasadzie o nic nie musimy się już martwić. Mamy zapewniony transport, świetny hotel, wyżywienie. Jeżeli jednak wybraliśmy się do prywatnej kwatery, pod namiot, lub jesteśmy w domkach letniskowych, to ceny w sklepach mogą nas zainteresować.

Podane przez nas koszty są przykładowe, warto pamiętać o tym, iż mogą różnić się w zależności od danego sklepu czy regionu. W miastach turystycznych często jest drożej niż gdzieś w nieco mniej popularnej miejscowości. 

Zaglądając do chorwackich sklepów, podamy ceny kilku produktów, które mogą się nam przydać. Dzięki temu możemy obliczyć, ile będzie nas kosztowało śniadanie, czy obiad ugotowany samodzielnie. 

Parówki w zależności od jakości oraz sklepu kupimy w przeliczeniu na złotówki za średnio sześć złotych. Bochenek chleba jest także w podobnej cenie i zapłacimy za niego ponad pięć złotych.

Jeżeli jednak chcemy kupić owoce, to ceny są wyższe. Za winogrona i pomarańcze zapłacimy od sześciu do ośmiu złotych za kilogram. 

Przygotowanie obiadu wiąże się już z wyższymi kwotami. Kilogram piersi z kurczaka kosztuje od 30 złotych wzwyż, za ziemniaki zapłacimy podobną cenę do tej w naszym kraju.

W mediach społecznościowych widzimy jednak, że turyści nie narzekają, co więcej uważają, że jest wyjątkowo tanio. 

Ceny w Chorwacji. Wakacje 2022Ceny w Chorwacji. Wakacje 2022 Fot. Screen Grupy Wakacje, rejsy, noclegi i relacje/ Facebook

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ceny w Chorwacji 2022. Ile zapłacimy za lokalne atrakcje?

Warto jednak wziąć pod uwagę to, że wyjeżdżając do innego kraju, chcemy także coś zwiedzić, czy poznać lokalną kuchnię. Atrakcje dla dzieci to też ważna sprawa. W tym celu przyda się nam wiedza, jakich kosztów dodatkowych możemy się spodziewać. 

Przeglądając na bieżąco informacje zamieszczane na jednej z facebookowych grup poświęconych właśnie wakacjom na Chorwacji, możemy pozyskać wiele cennych wiadomości. Jeżeli interesuje nas całodniowy rejs w Narodowym Parku Kornati, to zapłacimy 50 euro za osobę. W cenie jest miejscowa rakija, wino, woda, serwowane bez limitu oraz grillowana ryba lub mięso.

Okazuje się, że ceny w restauracjach są podobne do tych w Polsce, zatem dość wysokie. Wybierając się na obiad za pizzę dla trzech osób, zapłacimy około 130 złotych wzwyż. Jeżeli chcemy zjeść jakiś inny obiad, to musimy liczyć się z kosztem od 250 do 300 złotych także dla trzech osób.