Atrakcje blisko polskiej granicy - idealne na weekend. Andy Warhol, tropikalna wyspa, czy czeska Szwajcaria?

Atrakcje blisko polskiej granicy to świetny sposób na spędzenie czasu w weekend. Dzięki państwom położonym tuż obok nas mamy szansę zobaczyć wiele ciekawych miejsc oraz wypocząć w świetnym stylu. Oferta jest zróżnicowana dlatego miłośnicy sztuki oraz entuzjaści leniwego odpoczynku znajdą coś dla siebie. Nie zabraknie także wyjątkowych widoków.
Zobacz wideo "Nie polecę, nie warto", czyli jak oszczędzić na wakacjach. Bronek radzi w "Co tak drogo"

Kiedy mieszkamy niedaleko granicy, mamy możliwość szybkiego przedostania się do innego kraju i podziwiania obcej kultury czy sztuki. Bywa jednak, że nie do końca wiemy, co możemy zobaczyć czy dokąd się udać, dlatego przygotowaliśmy kilka propozycji. Sprawdzą się również, dla tych, którzy są przejazdem w danej okolicy.

Atrakcje blisko polskiej granicy. Andy Warhol na weekend

Andy Warhol, wyjątkowy amerykański artysta o słowackich korzeniach. Jego sztuka znana jest na całym świecie i cechują ją proste, często seryjne kompozycje o wysokim kontraście kolorystycznym. Uznawany jest ja jednego z głównych twórców pop-artu. W swoich dziełach wykorzystywał technikę serigrafii, czyli druku sitowego. W ten sposób dawał nowe życie wystylizowanym portretom gwiazd. Przykładem może być wizerunek Marilyn Monroe.

 

Aby zobaczyć więcej jego prac, możemy udać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej Andy'ego Warhola, znajdującego się na Słowacji. Mamy szansę zobaczyć autentyczny dokument, na którym artysta zrzeka się dziedziczenia majątku w rodzinnej miejscowości o nazwie Miková. A także dokumenty potwierdzające jego pochodzenie, czy podobiznę z lat dzieciństwa.

Przede wszystkim w muzeum znajdują się przedmioty osobiste artysty, ale także jego dzieła. Ekspozycja ukazuje wszystkie ważne etapy twórczości. Znajdziemy Cambella, Marilyn, Camouflage czy  Flowers (Black and White).

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Tropikalna wyspa w Niemczech. Atrakcja blisko polskiej granicy

Kolejną propozycją na weekendowy wypad jest odpoczynek na tropikalnej wyspie, która znajduje się tuż przy naszej zachodniej granicy. To świetna alternatywa, kiedy nie mamy czasu na długie wakacje pod palmami, a chętnie poczulibyśmy ten klimat choć przez jeden dzień. 

Ten park rozrywki w Berlinie, mieści kilka saun, baseny, zjeżdżalnie, liczne restauracje, bary czy sklepy z pamiątkami. Poza tym kompleks oferuje dziesiątki miejsc noclegowych oraz strefę zabaw przeznaczoną dla dzieci. Jeśli lubimy aktywny odpoczynek, to punkty fitness zdecydowanie przypadną nam do gustu.

Dla osób, poszukujących relaksu dobrą wiadomością jest obecność punktów wellness. Zatem to idealne miejsce na odpoczynek bez względu na to, w jaki sposób chcielibyśmy spędzić weekend.

Czeska Szwajcaria. Urocza kraina tuż przy polskiej granicy

Miłośników wędrówek i odpoczynku na łonie natury z pewnością zachwyci Park Narodowy w Czechach, którego powierzchnia wynosi aż 80 km2. Choć urokliwych miejsc jest wiele to zdecydowanie do największych atrakcji należy między innymi Brama Pravcicka, to największy łuk skalny z piaskowca w całej Europie.

Spacerując tym czerwonym szlakiem, który przez dwa i pół kilometra prowadzi w linii prostej, możemy zobaczyć między innymi urokliwy widok na miejscowość Hrensko, który rozpościera się u jego podnóża.

 

Będąc w Czeskiej Szwajcarii, nie możemy pominąć Wąwozu Edmunda. Jego zwiedzanie odbywa się poprzez podróż wąskim kanionem. Nie da się jednak pokonać tego szlaku w całości wyłącznie pieszo. Z pomocą przychodzą tamtejsi flisacy.

Dzięki czemu, poza spacerem w wyjątkowych okolicznościach przyrody, mamy okazję przepłynąć rzeką Kamenica. Podróż jest niebanalna, gdyż dookoła rozpościerają się skały sięgające nawet 150 metrów.

Więcej o: