Temperatura Bałtyku. Ile stopni ma woda? Na które kąpieliska najlepiej się wybrać?

Temperatura Bałtyku - ile stopni ma woda? Najbardziej zainteresowani tą informacją są ci, którzy planują wakacje nad polskim morzem. Sprawdź, ile stopni ma temperatura wody w Bałtyku na popularnych kąpieliskach i wybierz się na najlepsze z nich.

W niektórych stacjach woda w Bałtyku jest niższa niż 18 stopni, a tyle właśnie jest uznawane za minimalną temperaturę wody zdatnej do kąpieli. Warto o tym pamiętać, wybierając się na wakacje nad morzem. Na których kąpieliskach woda jest najcieplejsza? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Ocieplenie klimatu zaszkodzi Bałtykowi. "Nie będzie lazuru. Może być nieprzyjemnie pachnąca, brunatna ciecz"

Temperatura Bałtyku. Najcieplejsza woda w stacji w Międzyzdrojach

Zgodnie z tabelą pomiarów temperatury wody na wybranych stacjach wodowskazowych, opracowaną przez Izabelę Adrian dla Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej 20 lipca temperatura Bałtyku waha się od 17,9 do 19,8 stopni. Najniższą temperaturę odnotowano w Ustce - 17,9 stopnia. W Kołobrzegu temperatura wody wynosi 18,5 stopnia, a na Helu 18,8 stopnia.

Temperatura wody w Świnoujściu wynosi 19,3 stopnia Celsjusza. Najcieplejsza woda jest w Międzyzdrojach - 19,8 stopnia Celsjusza. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie dysponuje danymi dotyczącymi temperatury wody we Władysławowie, Pucku oraz w Gdyni.

Więcej przydatnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Z kolei portal temperaturamorza.pl podaje, że temperatura wody na kąpieliskach w Gdyni wynosi 17,3 stopnia. We Władysławowie jest to 17,1 stopnia, a w Pucku 17 stopni.

Kąpiel w Morzu Bałtyckim. Ile wynosi optymalna temperatura wody do kąpieli?

Wybierając się na wakacje nad polskim, należy szczególnie pamiętać, że optymalna temperatura wody do kąpieli wynosi około 20-22 stopni. Powinniśmy jednak wiedzieć, że nie powinniśmy kąpać się w wodzie, której temperatura jest niższa niż 18 stopni. 14 stopni to z kolei wartość graniczna. Warto także wspomnieć, że woda w naturalnych zbiornikach wodnych w Polsce na ogół nie przekracza 25 stopni.

Więcej o: