Jezioro blisko Warszawy - tutaj się schłodzisz! Idealne miejsca na wypoczynek w upalne dni

Kiedy temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza, najlepszym rozwiązaniem jest wycieczka poza miasto, aby móc się schłodzić. Niedaleko Warszawy jest kilka jezior, które pozwolą nam odpocząć od upałów. Dokąd warto się wybrać?
Zobacz wideo Piłeś? Nie wchodź do wody. To najgłupszy pomysł

Do Polski dociera już fala upałów, która uprzednio dotknęła inne kraje europejskie. W wielu miejscach temperatura może przekroczyć nawet 30°C. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie jeziora blisko Warszawy, które pomogą nam odetchnąć i schłodzić się w nadchodzący czas.

Wakacje 2022. Żaglówką po lubuskich jeziorach Wakacje 2022. Żaglówką po lubuskich jeziorach

Jezioro Zegrzyńskie, idealnie miejsce na letni odpoczynek blisko Warszawy

Jeśli chcemy odpocząć na łonie natury, nie musimy od razu wyjeżdżać na mazury, czy nad morze, zwłaszcza jeśli wykorzystaliśmy już większość dostępnego urlopu. Z pomocą przychodzą wtedy lokalne jeziora, nad które możemy wybrać się popołudniami. 

Jezioro Zegrzyńskie jest jednym z takich miejsc. Jadąc tam, zobaczymy wiele dostępnych plaż, są one bezpłatne, a jedyny koszt, jaki możemy ponieść to opłata parkingowa, dlatego warto zabrać ze sobą trochę drobnych. Udając się na plażę w Nieporęcie mamy także okazję pospacerować na tamtejszym molo, odpocząć na ławkach czy skorzystać z placu zabaw.

Kolejną wartą uwagi, jest plaża miejska w Serocku, usytuowana po drugiej stronie jeziora. Znajdziemy tam molo, kąpielisko oraz wodny plac zabaw dla najmłodszych. Ponadto dla wszystkich ceniących, aktywności sportowe istnieje możliwość gry w piłkę siatkową. Nie zabraknie także lokali gastronomicznych i sanitarnych.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jaką książkę na wakacje wziąć? Połączenie bookcrossingu z plażingiem. Na gdańskich kąpieliskach działają plażowe biblioteczki

Jezioro Czerniakowskie, czyli kąpielisko niedaleko Warszawy

Propozycją wartą uwagi jest kolejne jezioro blisko Warszawy. Jego czysta woda i piaszczysta plaża przyciąga lokalnych turystów. Mowa o Jeziorze Czerniakowskim. Wybierając się tam samodzielnie lub z dziećmi z pewnością będziemy mogli odpocząć. 

Na miejscu znajduje się kąpielisko z wytyczonym brodzikiem dla najmłodszych, czy siłownię plenerową. Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR, a w niewielkiej odległości od plaży znajdują się liczne atrakcje oraz zaplecze gastronomiczne i sanitarne. 

Dlatego jeśli męczą nas wysokie temperatury i chętnie odpoczęlibyśmy na łonie natury, warto rozważyć wyjazd nad pobliskie jeziora.

Więcej o: