Rekordowe ceny za najpopularniejsze atrakcje w Polsce. "Więcej niż jednorazowe świadczenie 500 plus"

Jeśli planujesz wakacje 2022 w Polsce, musisz liczyć się z szalejącą drożyzną. Ceny za noclegi, jedzenie i atrakcje poszybowały ostro w górę. Sporych podwyżek możemy spodziewać się szczególnie na najczęściej obleganych przez turystów atrakcjach. Za co zapłacimy najwięcej?

Najbardziej oblegane atrakcje wciąż będą... oblegane? Ceny zwalają z nóg, więc nie jest to tak oczywiste. Sprawdź, za co zapłacisz najwięcej, spędzając urlop w Polsce. Zwłaszcza jeśli wybierasz się na wakacje z rodziną.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Za najpopularniejsze atrakcje rodziny muszą słono zapłacić. Kolejka na Kasprowy Wierch to blisko 500 zł

Ceny biletów za kolejkę na Kasprowy Wierch z pewnością nie napawają optymizmem wielodzietnych rodzin. Bilet na Kasprowy, w obie strony, to koszt 119 zł za każdą dorosłą osobę. Za dzieci od czwartego roku życia zapłacić musimy 99 zł. Wybierając opcję przejażdżki tylko w jedną stronę, za osobę dorosłą trzeba zapłacić 99 zł. Koszt biletu ulgowego wynosi z kolei 79 zł. Co ciekawe, ceny mogą różnić się w zależności od godziny. 8 proc. należy doliczyć, kiedy planujemy wjazd między 13:30 a 13:50. Z kolei 25 proc. zniżki możemy spodziewać się po godzinie 19. Wynika z tego, że za wjazd dla dwóch osób dorosłych i dwójki dzieci, trzeba zapłacić 476 zł.

Rodzina z trójką dzieci płaci 535 zł - pomijając śmieszny rabat 5 proc. na KDR - za wyjazd i powrót na Kasprowy Wierch kolejką PKL. To więcej niż jednorazowe świadczenie 500 plus. Chyba coś tu jest nie tak, c'nie?

- pisze na Twitterze dziennikarz Jakub Szczepański.

Spływ Dunajcem w Pieninach. Cena zwala z nóg

Spływ Dunajcem to nieodłączny element wakacji w Pieninach. Za taką atrakcję trzeba jednak sporo zapłacić.

Za spływ Dunajcem z przystani w Sromowcach Wyżnych do Szczawnicy zapłacimy 82 zł za bilet normalny i 56 zł za ulgowy dla dzieci do lat 10. Koszt dla rodziny z dwójką dzieci wynosi 226 zł. Ceny są wyższe niż rok temu.

Średnio o około 10 zł, bo w tamtym roku w wysokim sezonie płaciło się bez opłaty za kartę 66 zł, a dziś 77

- informuje Interię Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich.

Fala upałów Ogromne upały zbliżają się do Polski. Prognoza IMGW na najbliższe dni

Można wybrać również droższy pakiet na jednodniową wycieczkę. W jej plan wchodzi spływ Dunajcem z wjazdem na Palenicę i wizyta w byłej cerkwi św. Jana Chrzciciela w Jaworkach. Za bilet normalny zapłacimy 169 zł. 139 zł to koszt biletu ulgowego dla dzieci do lat 10. Koszt takiej wycieczki dla sześcioosobowej rodziny wynosi 616 zł.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sinice w wodzie (zdjęcie ilustracyjne) Gdzie są sinice? Groźna bakteria pojawiła się na kilku kąpieliskach

Morskie Oko - parking w Palenicy Białczańskiej. Ile zapłacimy za postój?

Morskie Oko to najpopularniejsza atrakcja wśród turystów spędzających urlop w Tatrach. W wakacje za postój samochodu osobowego trzeba zapłacić 45 zł. Za postój motocykla w wakacje turyści zapłacą 35 złotych, a za postój busów i kamperów trzeba zapłacić 70 złotych.

Więcej o: