COVID-19 znów atakuje. W Chinach ponownie twardy lockdown. Setki turystów utknęło na wakacjach

W chińskim mieście Beihai powróciły twarde obostrzenia pandemiczne. W miejscowości wykryto ponad 500 zakażeń w ciągu ostatniego tygodnia, a całkowity lockdown jest związany z panującą w tym kraju zasadą "zero COVID-19". Niestety efektem jest ponad dwa tysiące wczasowiczów uwięzionych w hotelach i pensjonatach.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Gdy wiele państw zdejmuje obostrzenia pandemiczne, są miejsca, gdzie koronawirus znowu przybiera na sile. Jednym z takich krajów są Chiny. Władze miasta Beihai wprowadziły twardy lockdown dla mieszkańców z powodu nadmiernej liczby zakażeń. Niestety restrykcje sprawiły, że w chińskich kurortach utknęło ponad dwa tysiące turystów

Twardy lockdown w mieście Beihai. Turyści uwięzieni w hotelach

Jak podaje serwis CNN, Władze miasta z południa Chin, Beihai wprowadziły twardy lockdown dla mieszkańców. Obostrzenia dotyczą również wyspy Weizhou, oddalonej od miasta o godzinę drogi. W ostatni piątek nakazano wszystkim turystom opuszczenie hoteli na wyspie, a właścicielom placówek zwrócenie podróżnym pieniędzy. 

W sobotę zamknięto turystyczną część miasta Beihai wraz z kurortami i atrakcjami. Rozpoczęto również masowe testowanie, a mieszkańcy otrzymali zakaz wychodzenia z domów. Dzień później zamknięto wszystkie atrakcje turystyczne na wyspie Weizhou. Natomiast w niedzielę odbyła się konferencja prasowa, na której ogłoszono, że ponad dwa tysiące turystów zostanie potraktowane według o ich poziom ryzyka zakażeniem COVID-19:

  • negatywny test i możliwość powrotu do domu - dla tych, którzy przebywali na obszarach małego ryzyka i nie mieli kontaktu z osobą zakażoną,
  • obowiązek pozostania w mieście oraz kwarantanna - dla osób z obszarów średniego i wysokiego ryzyka oraz tych, które miały kontakt z zakażonymi.   

Oprócz tego, dwóch urzędników z miasta Beihai zostało odwołanych ze swoich stanowisk z powodu niepodjęcia działań zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19.

Więcej o: