Meksyk. Wakacje 2022. Ile zapłacimy za wycieczkę? Egzotyka Majów i Azteków na wyciągnięcie ręki

Meksyk, wakacje pełne słońca i wszechobecnej egzotyki. Odmienność kulturowa i niesamowite krajobrazy. To wszystko zachęca, by poznać tę odległą krainę i choć podróż będzie długa, to z pewnością zapamiętamy taki urlop na całe życie. Znajdziemy wiele ofert, które cenowo są zbliżone do podróży w bardziej popularne miejsca. Analizujemy kilka z nich.
Zobacz wideo Doda odtworzyła słynną scenę ze „Słonecznego patrolu" na plaży w Meksyku

Wakacje w Meksyku to wyjątkowa propozycja dla wszystkich miłośników podróżowania i poznawania świata. Ten egzotyczny kierunek przyciąga turystów z całego świata. Z Polski także możemy polecieć tam na urlop. Jakie są ceny i co warto zobaczyć? Podpowiadamy

Meksyk, wakacje pełne słońca i różnorodności kulturalnej

Myśląc o Meksyku, nie sposób pominąć zdumiewającą spuściznę Azteków. To właśnie na tych terenach wybudowali wiele niesamowitych i niepowtarzalnych dzieł starożytnej architektury. Imponujące miasta, czy piramidy, które często stawały się inspiracją do tworzenia wielu filmów.

Jednak to nie wszystko. Wybierając się do Meksyku, koniecznie trzeba zobaczyć pozostałości po dawnej kulturze Majów. Przykładem może być Tulum, to bajkowe miejsce pełne tropikalnej zieleni. To właśnie tam znajdziemy najlepiej zachowane ruiny architektury dawnych plemion, które rozpościerają się na tle migocącej wody Morza Karaibskiego.

Niespotykaną nigdzie atrakcją jest rzeźba Ven a La luz w dosłownym tłumaczeniu oznaczająca "wyjdź do świata", która stała się Instagramowym viralem.

 

Turystów przyciągają malownicze i czyste plaże porośnięte wysokimi palmami. Taki klimat pozwala wypocząć i oderwać się od codzienności. Playa de Carmen, jest idealnym przykładem tego jak wyjątkowe są tamtejsze plaże. A w ich pobliżu znajdziemy urokliwe kawiarnie, restauracje czy lokalne sklepy zupełnie inne niż te w Europie.

 

Więcej ciekawych informacji na temat podróży znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wakacje w Meksyku, ile kosztują oferty?

Aby wyruszyć na niezapomniany wypoczynek, niekoniecznie musimy spodziewać się wygórowanych kwot. Okazuje się, że aby móc odwiedzić Meksyk wystarczy nam budżet nawet poniżej siedmiu tysięcy. Poszukując ofert, porównaliśmy je pod kątem długości pobytu, terminu wyjazdu, czy standardu. 

Jak wynika z propozycji zamieszczonych na stronie wakacje.pl, mamy szansę na wycieczkę objazdową po Meksyku już w we wrześniu. Za tygodniowy pobyt w tym niezwykłym miejscu zapłacimy około 6 800 złotych. 

Jeżeli jednak nie chcemy uczestniczyć w wycieczkach, a jedynie pojechać do tego kraju na własnych warunkach, korzystając wyłącznie z transportu, hotelu i wyżywienia, to w drugiej połowie września możemy polecieć z Warszawy na Playa del Carmen. Jest to opcja all inculive z zakwaterowaniem w pięciogwiazdkowym hotelu za kwotę nieco ponad 7 000 złotych. 

Planując urlop w sierpniu, za ośmiodniowy pobyt w Jukatan zapłacimy około 8 200 złotych za osobę. Do naszej dyspozycji będzie także hotel o najwyższym standardzie oraz opcja all inclusive. 

Dostępne są także dłuższe wakacje. Możemy znaleźć oferty nawet na 12 lub 14 dni pobytu w Meksyku. Ich ceny sięgają od dziesięciu do dwudziestu tysięcy za osobę.

Więcej o: