Chcesz uniknąć tłumów na szlakach? Wybierz się do tej części Tatr, a nie pożałujesz

Chcesz uniknąć tłumów na szlakach? Wakacje w górach wcale nie muszą wiązać się z kolejkami, chaosem i bezustannym brakiem miejsca. Po prostu musisz wybrać odpowiednią część Tatr. Proponujemy miejsca, w których odpoczniesz z dala od turystycznego zgiełku.

Jeśli wybieramy się na wakacje w górach i chcemy uniknąć tłumów, rozwiązanie jest proste. Wystarczy, że odpuścimy sobie wakacje w Polsce i wybierzemy się na wędrówki po górskich szlakach na Słowacji. Które z nich wybrać? Podpowiadamy.

Zobacz wideo "Burza w górach nie jest niczym nadzwyczajnym". Przewodnik tatrzański komentuje ostatnie wydarzenia

Chcesz uniknąć tłumów na szlakach? Wakacje na Słowacji to strzał w dziesiątkę

Turyści, którzy marzą o wędrówkach po górach bez turystycznego zgiełku, powinni obowiązkowo wybrać się na urlop na Słowację. To równie piękne góry, które warto odwiedzić, a jest tam zdecydowanie mniej turystów.

Najmniej uczęszczanym szlakiem w słowackich Tatrach jest Dolina Jamnicka, która ma siedem kilometrów długości i rozpoczyna się u wylotu Doliny Wąskiej. To idealna trasa dla mniej zaawansowanych górskich wędrowców. Znajdują się tam też liczne wodospady, które są nieodłącznym elementem krajobrazu.

Rzadko odwiedzana jest również Dolina Koprowa prowadząca do Ciemnych Smreczyn. Ma długość 11 kilometrów, a po drodze można podziwiać fantastyczne widoki.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Warto wybrać się również na Skrajne Solisko, które długim stokiem opada w stronę Szczyrbskiego Jeziora. Znajduje się tam górna stacja kolejki, budynki wyciągu narciarskiego i schronisko na Solisku, w którym warto zatrzymać się, by chwilę odpocząć. Na wierzchołku znajduje się drewniany krzyż.

Słowacja. Szlaki górskie dla doświadczonych turystów

Rakuska Czuba to szlak dla bardziej wytrzymałych turystów. Szczyt osiąga wysokość 2038 m n.p.m., ale piękne widoki  na otoczenie Doliny Kieżmarskiej i Świstówki Huncowskiej rekompensują duże zmęczenie.

Szlak na Rohatkę z Łysej Polany to kolejny wymagający szlak, na który powinni wybrać się wyłącznie doświadczeni turyści. Przejście trasy zajmuje 10 godzin bez dłuższych odpoczynków, a jej koniec zwieńczony jest łańcuchami i klamrami.

Więcej o: