Spędził 18 godzin, dryfując na morzu. Przed śmiercią uratowała go piłka

18 godzin - tyle trwały poszukiwania 30-letniego mężczyzny, który zaginął u wybrzeży Kasandry w Grecji po tym, jak porwała go wysoka fala. Przeżył prawdopodobnie dzięki dmuchanej piłce plażowej.

Dwóch braci — sześcioletni Thanos i o pięć lat starszy Tryphon — bawią się na plaży Evgatis małą, dmuchaną piłką. W pewnym momencie wymyka im się z rąk i, zabrana przez przypływ, znika daleko za horyzontem. Płynie ponad 80 mil (około 130 kilometrów), by 10 dni później uratować życie 30-letniemu Ivanowi. 

Między życiem a śmiercią

Kiedy grupa turystów odpoczywała na plaży w Kassandrze w Grecji, nic nie wskazywało na zbliżającą się tragedię. W pewnej chwili gwałtowna morska fala porwała jednego z przyjaciół, 30-letniego Ivana. Na miejsce została wezwana grecka straż przybrzeżna, po jakimś czasie mężczyzna został uznany za zaginionego. Z późniejszych relacji turysty wynika, że stracił nadzieję na ratunek. Jak informuje Dailymail:

Mężczyzna obawiał się, że nigdy nie zostanie już uratowany – wtedy zauważył, że w jego kierunku płynie plażowa piłka. 

Fikcja przenika rzeczywistość

Młody mężczyzna dryfował na powierzchni około 18 godzin, trzymając się niewielkiej, dmuchanej piłki. Mimo że była już w połowie wypompowana, to dzięki niej wycieńczony turysta był w stanie utrzymywać się ponad taflą wody. W końcu odnalazł go śmigłowiec greckich sił powietrznych, który był zaangażowany w poszukiwania. Nietrudno dostrzec powiązanie z filmową historią Chucka Nolanda, bohatera dramatu "Cast Away", który w pewnym stopniu również zawdzięczał życie słynnej piłce o imieniu Wilson.

Dalszy ciąg niespodzianek

Szczęśliwe zakończenie sprawy nagłośniła grecka telewizja. Zbieg okoliczności sprawił, że na ekranie matka chłopców, którzy 10 dni wcześniej zgubili piłkę, rozpoznała zabawkę synów i zgłosiła się po nią do Ivana — w ten sposób świat poznał kulisy niesamowitej historii. Akcję poszukiwawczą śledziła również burmistrz Kasandry Anastasia Chalkia, która postanowiła odwiedzić mężczyznę w szpitalu. Na swoim profilu w mediach społecznościowych udostępniła również zdjęcie z ojcem poszkodowanego. Jak komentują internauci: "Piłeczka ratunkowa... Zatrzymajcie ją jako pamiątkę".

źródło: Dailymail

Więcej o: