Ogromne upały zbliżają się do Polski. Prognoza pogody IMGW wskazuje konkretny dzień

Tęsknicie za słonecznymi i gorącymi wakacjami? Mamy dla was dobrą wiadomość - do Polski wracają ogromne upały. IMGW w swojej prognozie wskazuje konkretną datę. Zobaczcie, kiedy znów będzie słonecznie.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) opublikował prognozę pogody na najbliższe dni. Wynika z niej, że do Polski zbliża się następna fala ogromnych upałów. Kiedy? IMGW podaje konkretną datę - najbliższy poniedziałek (25 lipca). Koniecznie zapoznajcie się z najnowszą prognozą pogody.

Pogoda. Do Polski nadciąga fala upałów. Będzie naprawdę gorąco

IMGW opublikowało prognozę pogody na najbliższe dni. Wynika z niej, że upały w Polsce zaczną się w najbliższy poniedziałek. Najniższa temperatura ma być na północy kraju - na Suwalszczyźnie i nad morzem prognozowane jest 19 st. C., a we wschodniej części Polski - 22 stopnie. W centrum kraju i na zachodzie będzie cieplej - odpowiednio 24 i 28 st. Celsjusza. Wiatr słaby bądź umiarkowany, jedynie nad morzem porywisty. 

To tylko początek wzrostu temperatur, gdyż w następnych dniach będzie tylko cieplej. Termometry pokażą nawet 36 st. Celsjusza. To oczywiście temperatura przewidywana w dzień, w nocy będą się prezentowały następująco:

  • 11 st. C - w górach,
  • 13 - 14 st. C - wschód Polski,
  • 15 st. C - w centrum kraju,
  • 17 st. C - nad morzem.

Wiatr będzie słaby, jedynie nad morzem może być umiarkowany. Trzeba jednak pamiętać, że wysokie temperatury mogą przynieść ze sobą burze i opady deszczu.

Wzrost temperatury będzie efektem napływu do Polski warstw ciepłego powietrza z zachodu. W ostatnich dniach z ogromnym upałem zmagają się takie kraje jak Hiszpania, Francja, Portugalia i Grecja. Z powodu gorąca występują tam pożary, które spustoszyły ogromne połacie terenu.

Więcej o: