Wielka Brytania. Plaża w Brighton pęka w szwach. Tysiące ludzi wypoczywało na wybrzeżu

Upały dają się we znaki mieszkańcom Wielkiej Brytanii, którzy ochłody szukają nad jeziorami i rzekami. Wielu z nich wybrało się na plażę Brighton. Zdjęcia wybrzeża wypełnionego wypoczywającymi ludźmi obiegły światowe media.

Plaża Brighton to najsłynniejsza plaża w Wielkiej Brytanii, położona w miejscowości wypoczynkowej o tej samej nazwie w Sussex, 80 km od Londynu nad kanałem La Manche. Brighton swoją sławę zawdzięcza jednemu z lekarzy, który w XVIII wieku wpływowych pacjentów często cierpiących na hipochondrię wysyłał na leczenie do małej nadmorskiej wioski, aby zażywali kąpieli w morskiej wodzie. Trzy dekady później zaczęto budowę domów dla zamożnych pacjentów, ponieważ metoda ta stała się skuteczna.

Zobacz wideo Niewygody podróży? Ten wynalazek sprawi, że w samolocie wyśpisz się jak we własnym łóżku

Dziś to chętnie odwiedzane miejsce przez mieszkańców Londynu i nie tylko. Temperatury 16 lipca osiągały tu przyjemne 24 st. Celsjusza. Podczas gdy, gdzie indziej upały dochodziły do ponad 30 stopni. Nic więc dziwnego, że na plażę przybyli mieszkańcy, by zażyć ochłody. Na zdjęciach, które opublikowano w mediach, widać stłoczonych wokół wody ludzi i parasole, które chroniły przed słońcem. Wolne miejsce na plaży? Można było pomarzyć. Nie można było nawet gdzie szpilki włożyć. Lokalny portal podał, że na plaży wypoczywało 25 tys. osób. Zdjęcia rzeczywiście robią wrażenie.

Fala upałów przed Brytyjczykami

Jednocześnie służby ratunkowe wzywają do zachowania ostrożności nad wodą. Jak informuje lokalny portal argus.co.uk, Roger Cohen, szef łodzi ratowniczych, ostrzegł przed skakaniem z pomostów i ostróg. 

"Zdajemy sobie sprawę, że skakanie z wysokości do wody jest kuszące, zwłaszcza przy tak dobrej pogodzie, ale przedmioty zanurzone w wodzie są niewidoczne i mogą doprowadzić do poważnych obrażeń" - alarmuje. 

Biuro meteorologiczne informuje, że ciągu najbliższych kilku dni w Sussex, a nawet w Brighton mogą wystąpić wysokie temperatury. 18 lipca plaża znowu przyciągnęła tłumy, bo słupek rtęci pokazuje 32 st. C, 19 lipca ma być jeszcze cieplej.

Brytyjczycy nie tylko wytchnienia szukają na plaży w Brighton. Lokalne media donoszą, że na pozostałych plażach również gromadzą się mieszkańcy. Na początku tygodnia miejsca parkingowe zostały wyprzedane z kilkudniowym wyprzedzeniem na plażę West Wittering.

Rada Okręgu Rother poinformowała mieszkańców, aby szukali innych miejsc z powodu ograniczonych miejsc parkingowych i zatłoczenia plaż.

Źródło: sussexlive.co.uk, argus.co.uk

Więcej o: