Zmiany w rezerwacjach PLL LOT. Skorzystają wybierający najtańszą opcję

Polskie Linie Lotnicze LOT zmieniły politykę rezerwacji. Pasażerowie korzystający z najtańszej taryfy - Saver - otrzymają możliwość dokonywania poprawek w zakresie daty i trasy podróży. Udogodnienia dotyczą osób, które kupią bilet po 19 lipca.
Stabilizująca się sytuacja, związana z restrykcjami w przemieszczaniu się oraz rosnące zainteresowanie lotami, pozwalają największym przewoźnikom na przywrócenie standardowych warunków dokonywania zmian w rezerwacji. Za tym trendem podążają także Polskie Linie Lotnicze LOT

- informuje przewoźnik na swojej stronie. Dokonywanie zmian będzie możliwe także w ramach najtańszej taryfy - Saver. Dotychczas tego typu opcje zarezerwowane były jedynie dla osób kupujących bilety Standard oraz Flex lub w klasie premium i biznes.

Zmiana trasy lub daty podróży z PLL LOT - ile kosztuje?

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

Od 19 lipca pasażerowie korzystający z taryfy Saver zapłacą za zmianę trasy lub daty podróży:

  • 190 zł na trasach krajowych,
  • 70 euro na trasach krótkiego zasięgu,
  • 150 euro na trasach długiego zasięgu.
Bilet zakupiony bezpośrednio u przewoźnika lub za pośrednictwem agenta można zmieniać dowolną liczbę razy za pomocą opcji Manage My Booking na stronie lot.com. Opłata jest pobierana jednorazowo – za zmianę, a nie za każdy odcinek podróży

- informuje PLL LOT. Przewoźnik przypomina, że opłaty dotyczą jedynie taryfy Saver. Osoby kupujące bilety w pakietach Economy Standard oraz Flex zarządzają rezerwacją bezpłatnie.

W 2022 roku PLL LOT otworzył nowe połączenia w sezonie letnim. Do 29 września samoloty polecą do Prisztiny. Oferta na części nowych tras – do Baku, Sarajewa, Kairu i Bombaju – obowiązywać będzie przez cały rok.

Przeczytaj więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W szczycie sezonu letniego samoloty PLL LOT realizują 160 połączeń dziennie. Obecnie do kupienia są bilety na 118 obsługiwanych i planowanych trasach.

Więcej o: