Bieszczady - co warto zobaczyć? W tych na pewno nie byłeś. Nie możesz ich przegapić [LISTA]

Bieszczady - co warto zobaczyć w tej części Karpat? Sporo ciekawych miejsc i atrakcji. Przedstawiamy listę rzeczy w Bieszczadach, które zasługują na uwagę.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Filmy z fotopułapek Kazimierza Nóżki oglądają tysiące

Bieszczady to dwa pasma górskie w Karpatach. Rozciągają się od Przełęczy Łupkowskiej do Przełęczy Wyszkowskiej. Oznacza to że, w Polsce znajdują się Bieszczady Zachodnie (a dokładniej ich część), reszta rozciąga się na terenie Ukrainy. Wydawałoby się, że poza wspinaczką i górskimi wędrówkami nie ma tam za wiele atrakcji turystycznych, ale jak najbardziej są. Co warto zobaczyć w Bieszczadach? Przedstawiamy listę ciekawych miejsc.

Bieszczady - co warto zobaczyć? Te miejsca odwiedź koniecznie

Bieszczady kojarzone są między innymi z wypalaniem węgla drzewnego i zawodem węglarza. Tego ostatniego ciężko obecnie spotkać, ale można (a nawet trzeba) odwiedzić Plenerowe Muzeum Wypału Węgla Drzewnego. Znajduje się ono przed wjazdem do wsi Muczne. Można w nim zobaczyć retorty i mielerze oraz dowiedzieć się całkiem dużo o przemyśle drzewnym w Bieszczadach i węglarzach.

Drugim ciekawym skansenem jest Bieszczadzka Kolejka Leśna. Jest to kolej wąskotorowa z końca XIX wieku. Kolejka pierwotnie była używana do transportu drewna. Aktualnie można przejechać się nią na dwóch trasach o łącznej długości 20 kilometrów. Wycieczki są dostępne w okresie letnim oraz w czasie ferii zimowych. Podobną atrakcją jest też przejazd drezyną rowerową. Wycieczka polega na tym, że dwie osoby kręcą pedałami, a dwie w tym czasie podziwiają widoki. W jednej drezynie mogą jechać naraz cztery osoby dorosłe (ewentualnie pięć - jeśli jest dziecko).

Co jeszcze warto zobaczyć w Bieszczadach? Na pewno pokaz astronomiczny w Parku Gwiezdnego Nieba. Sezon pokazów odbywa się w okresie od maja do października, a wstęp wymaga wcześniejszej rezerwacji. Park Gwiezdny jest miejscem wolnym od sztucznego światła, co czyni go też idealnym do obserwacji nocnego nieba.

Więcej o: