Wakacje nad morzem z dziećmi. Te plaże i atrakcje musicie odwiedzić podczas rodzinnego wyjazdu

Wakacje nad morzem z dziećmi to nie lada wyzwanie. Wielu z nas zastanawia się więc, gdzie wybrać się ze swoimi pociechami, by zapewnić im wystarczająco dużo atrakcji. Przedstawiamy listę plaż dla rodzin z dziećmi i najciekawszych miejsc nad morzem dla całej rodziny.

Dzieci uwielbiają wakacje nad morzem. Piaszczyste plaże, na których można budować zamki z piasku, szum fal i kąpiele w morzu to coś, co uwielbiają wszystkie dzieci. Ale gdzie wybrać się nad morze z dziećmi? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Wakacje nad morzem z dziećmi. Te kąpieliska będą idealne na rodzinny pobyt

Rodziny z dziećmi, które wybierają się nad polskie morze, szukają czystych i cichych plaż, na których można bezpiecznie wypocząć. Warto wybierać te plaże, które są odznaczone tzw. błękitną flagą. To miejsca o wysokiej świadomości ekologicznej. W Polsce są to m.in.:

  • Kąpielisko Koliba w Sopocie
  • Kąpielisko Gdańsk Stogi
  • Kąpielisko Gdańsk Sobieszewo
  • Kąpielisko Gdańsk Orle
  • Kąpielisko Gdańsk Świbno
  • Kąpielisko Klipper Jelitkowo

Podczas wyboru plaży na wypoczynek z dziećmi, warto również kierować się temperaturą wody.

Chorwacja (zdjęcie ilustracyjne)Chorwacja. Rośnie liczba osób zakażonych wąglikiem, ponad setka zgonów bydła

Atrakcje nad morzem dla dzieci. Miłośnicy przygód muszą odwiedzić te miejsca

Plaża i morze to nie jedyne atrakcje, które czekają na dzieci nad Bałtykiem. Warto więc, na przykład w razie niepogody, mieć plan awaryjny.

Fokarium Hel to fantastyczne miejsce dla całej rodziny. Dzieci mogą zapoznać się tu z wieloma informacjami i ciekawostkami o tych wspaniałych zwierzętach. Co więcej, dzieci mogą obserwować, w jaki sposób karmi się foki i kupić pamiątki.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie Gazeta.pl

Doskonałą atrakcją jest też Sea Park Sarbsk w pobliżu Łeby. Są tu nie tylko żywe zwierzęta, ale też liczne atrakcje multimedialne - np. Oceanarium Prehistoryczne 3D wprowadzające nas w świat głębin morskich z czasów prehistorycznych czy Real Ocean 3D - łódź podwodna pokazująca życie współczesnych mieszkańców oceanów.

Morze Bałtyckie - miejscowości, w których odpoczniesz od tłumówMorze Bałtyckie - tam odpoczniesz od tłumów

Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu to kolejna atrakcja dla dużych i małych. Zamiast tradycyjnych eksponatów na dzieci czekają multimedialne pokazy oparte na grze światła i dźwięku.

Park Dmuchańców Funlandia spodoba się miłośnikom ekstremalnych przeżyć. Znajdują się tutaj ścianki wspinaczkowe, długie zjeżdżalnie i wąskie tunele. Największą atrakcją tego miejsca jest niezaprzeczalnie 40-metrowy tor przeszkód.

Więcej o: