Wakacje nad morzem z dziećmi, czyli gdzie i kiedy wykorzystamy bon turystyczny

Wakacje nad morzem z dziećmi często kojarzą się nam z drożyzną, jednak jeżeli zależy nam na rodzinnym wypoczynku i budowaniu zamków z piasku w towarzystwie szumu fal, to warto poszukać niedrogich ofert. Jeżeli nadal nie skorzystaliśmy z bonu turystycznego, mamy na to ostatnią szansę, w ten sposób obniżymy koszty wyjazdu.
Zobacz wideo Dlaczego morze to dobre miejsce na budowę elektrowni wiatrowych?

Wakacje nad morzem z dziećmi zawsze oznaczają wydatki, w końcu maluchy ciągną rodziców na gofry, lody, chcą kupić pamiątki, zabawki czy przepłynąć statkiem. Są ciekawe świata, a rodzic stara się zaspokoić ich różne potrzeby. Dlatego wybierając się na urlop w tym kierunku, warto zaplanować miejsce pobytu, sprawdzić okoliczne atrakcje i ceny. Przychodzimy z pomocą.

Jezierzany, ustronne miejsce na wakacje nad morzem z dziećmi

Rodzinny wypad nad morze wygląda inaczej niż wakacje przyjaciół, czy singli. Rodzice biorą pod uwagę przede wszystkim to, jak wybrane miejsce będzie dostosowane do potrzeb ich pociech. Dlatego często rezygnują z hoteli na rzecz domków letniskowych. Dzięki temu dzieciaki mają na terenie kompleksu duży plac zabaw, czy sporą przestrzeń do biegania. 

Zaletą takich rozwiązań jest również cena. Sześciodniowy pobyt w domku z dwiema sypialniami, salonem i prywatną kuchnią, łazienką i tarasem kosztuje nieco ponad 2 300 złotych. To duża oszczędność pieniędzy biorąc pod uwagę fakt, że odległość od plaży wynosi zaledwie dwanaście minut pieszo lub trzy minuty samochodem. Gdybyśmy chcieli znaleźć hotel w tak dogodnej lokalizacji, to koszty pobytu byłyby znacznie wyższe.

Co więcej, tego typu obiekty przeznaczone na wakacje nad morzem z dziećmi często oferują możliwość wypożyczenia rowerów, dzięki czemu mamy szansę odbyć rodzinną wycieczkę po okolicy. 

Warto przypomnieć, że jeżeli nadal nie wykorzystaliśmy bonu turystycznego, to mamy na to ostatnią szansę. Ważność bonu została przedłużona do końca września. Regulując za jego pomocą koszty wiązane z pobytem dzieci, zmniejszymy tym samym wysokość ostatecznej należności za oferowane noclegi.

Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Rewal, domki letniskowe pięć minut od plaży. Idealne rozwiązanie na wakacje z dziećmi

Kolejną propozycją jest miejscowość Rewal, w której także znajdziemy domek z sypialnią, kuchnią i łazienką. Taki apartament daje możliwość pomieszczenia się czteroosobowej rodziny i jest całkowicie na wyłączność gości. Koszt to nieco ponad 2000 złotych za sześć nocy. 

Zaletą jest bezpłatny parking oraz niewielka odległość od morza pozwalająca na spacer ma plażę w zaledwie pięć minut. Całkiem niedaleko znajdują się atrakcje, które pokochają dzieci, to "Park Wieloryba". Miejsce rozrywki z figurami stworzeń morskich czy pirackimi formami zabawy. Nieopodal znajduje się także Bajkowa chata, czy Magiczny Labirynt w Polu Kukurydzy oraz Motylarnia. Rewal dostarcza mnóstwo możliwości na spędzenie ciekawego czasu podczas wakacji nad morzem z dziećmi. 

Aby znaleźć takie miejsca, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, pamiętajmy jednak, aby zachować czujność. Pojawiają się bowiem oferty, które są fikcyjne i mają na celu wyłudzenie pieniędzy. Pisaliśmy o tym kilka dni temu. 

Sprawdź jak ustrzec się przed oszustwem wybierając się na wakacje nad morze z dziećmi>>>

Więcej o: