Polscy turyści zalali Chorwację. Jesteśmy blisko pobicia rekordu z ubiegłego roku

Polacy lubią spędzać wakacje nad Adriatykiem, ale w tym roku liczba rodaków wypoczywających w Chorwacji jest rekordowa. Niewiele brakuje, aby przebić wynik z ubiegłego roku.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

W tym roku Chorwację odwiedziło prawie 25 procent więcej Polaków niż rok temu. W 2021 roku w Chorwacji był już milion osób pochodzących z Polski, co oznacza, że mamy duże szanse na pobicie zeszłorocznego rekordu. 

Polacy uwielbiają Adriatyk i Chorwację. Szykuje się nowy rekord

W 2021 roku do Chorwacji na urlop przyjechało milion polskich turystów, co dało nam czwarte miejsce. Ale w tym roku ten rekord ma duże szanse zostać pobity. Jak podaje Chorwacka Wspólnota Turystyczna w rozmowie z portalem Fly4free.pl, w okresie od 1 stycznia do 14 lipca 2022 roku w Chorwacji było 393021 Polaków, którzy zrealizowali 2,322 milionów noclegów. To daje wynik lepszy o 24 procent niż rok temu (w przypadku noclegów - 22 procent wzrostu). 

Agnieszka Puszczewicz (dyrektorka Chorwackiej Wspólnoty Turystycznej) w rozmowie z serwisem Fly4free.pl, podsumowała to następująco:

Cieszę się, że z roku na rok coraz więcej Polaków odwiedza Chorwację. To tylko potwierdza fakt, że Chorwacja, jako europejski róg obfitości pod względem atrakcji turystycznych, jest dla naszych rodaków ciągłym źródłem inspiracji do podróży. Jest wiele osób, które wracają w swoje ulubione miejsca, ale jest i dużo takich, które stopniowo odkrywają Chorwację. Dzięki sporej liczbie połączeń lotniczych Chorwacja jest dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Jak podaje Ministerstwo Turystyki Chorwacji, Polacy są czwartą pod względem liczebności nacją, która najchętniej podróżuje nad Adriatyk i korzysta z noclegów od początku roku:

  • Niemcy (6,1 mln),
  • Austriacy (2,4 mln),
  • Słoweńcy (2,3 mln),
  • Polacy (1,3 mln).
Więcej o: