Gdzie pojechać na wakacje? W tych trzech krajach zapłacicie mniej niż za wczasy nad Bałtykiem

Gdzie pojechać na wakacje, żeby nie wydać dużo pieniędzy? Nad tym pytaniem zastanawia się większość osób planujących wypoczynek, za który w sezonie potrafią być mocno wygórowane ceny. Podpowiadamy 3 kraje, które warto wziąć pod uwagę, planując ekonomiczne wczasy.

Sezon wakacyjny w pełni, a to oznacza, że wiele osób zastanawia się nad najlepszymi kierunkami wakacyjnymi. W internecie coraz głośniej mówi się o wysokich cenach wyjazdów wakacyjnych, a rosnąca inflacja zachęca do obierania coraz to tańszych kierunków.

Gdzie pojechać na wakacje, aby nie wydać dużo pieniędzy? 

Odpowiedź na to pytanie może być zaskakująca, ale w obecnych czasach często wydamy o wiele mniej na wakacje za granicą niż czas spędzony nad Polskim morze. Jeśli zwracamy uwagę na budżet i zależy nam na miłym spędzeniu czasu i odpoczynku, a przy tym nie chcemy wydać dużej ilości pieniędzy, to rozsądnym wyborem będzie Bułgaria. Kraj ten od lat słynie z dobrych cen zarówno noclegów jak i wyżywienia. Ceny w hotelach zaczynają się już od 100 złotych za dobę, dla dwóch osób. Za nocleg dla czterech osób w dwupokojowym apartamencie możemy zapłacić 700 złotych za tydzień, takie ceny są o wiele niższe niż te, które przyjdzie nam zapłacić nad Bałtykiem czy w Polskich górach. W restauracjach ceny są równie atrakcyjne, a za pełny obiad dla czterech osób, rzadko kiedy zapłacimy więcej niż 80-100 złotych. Ponadto kraj ten ma wiele atrakcji do zaoferowania, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, a tamtejsze morze jest jednym z najcieplejszych w Europie

Niedoceniona perła Bałkanów - Czarnogóra 

Czarnogóra jest trochę niedocenianą i lekko zapomnianą perłą Bałkanów o bogatej historii i jeszcze bogatszej kulturze. Mnogość zabytków i atrakcji, które zapewnia, gwarantuję niezapomniane wczasy. W sezonie ceny noclegów zaczynają się już od 100 złotych za dobę, dla dwóch osób. Oczywiście pełny koszt wczasów będzie się różnił w zależności od regionu kraju i terminu, jaki wybierzemy. Natomiast niezależne od sezonu są często ceny w restauracjach i sklepach. Koszt obiadu w restauracji to często wydatek rzędu 15-30 złotych od osoby, a cena porcji frytek oscyluje w granicach 6-7 zł. Podsumowując, wypoczynek w Czarnogórze to idealna opcja na ekonomiczne wakacje w pięknym, bogatym kulturowo kraju z licznymi zabytkami i przepyszną kuchnią. 

Albania 

Kolejną propozycją na bardziej ekonomiczne zagraniczne wakacje jest Albania. Podobnie jak w dwóch powyższych propozycjach, tutaj ceny noclegu w sezonie również zaczynają się od około 100 złotych za dobę dla czterech osób. Jest to bardzo atrakcyjna cena, która oczywiście może lekko się różnic w zależności od miejsca postoju. Ceny za obiad wahają się w granicach 50-100 złotych za posiłki dla kilku osób. Przykładowo za popularną sałatkę grecka cena wynosi około 10 złotych, za talerz mięs dla dwóch osób przyjdzie nam zapłacić około 50 złotych, a ceny dużej pizzy wahają się w przedziale 30-40 złotych.

Zobacz wideo Czarnogóra

Więcej informacji znajdziecie na Gazeta.pl.

Więcej o: