Walka o leżaki przy hotelowym basenie. Nagranie z Teneryfy bije rekordy

Wakacje all inclusive mogą być dla turystów źródłem przyjemności, ale i licznych komplikacji. Jednym z przykładów takiej sytuacji jest słynna walka o leżaki, którą obserwuje się w wielu ośrodkach wypoczynkowych. Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które doskonale obrazuje ten zwyczaj w hotelu na Teneryfie.

Wielu podróżnym, wybierającym wakacje w stylu all inclusive, zdarza się zapominać o innych wypoczywających. Skutkuje to kolejkami i wydłużonym czasem oczekiwania na przykład na leżaki w pobliżu hotelowych basenów. Walki o ich zajmowanie przeszły już niemal do legendy. Jeden z takich incydentów na Teneryfie nagrała TikTokerka, zdobywając prawie 10 milionów wyświetleń. 

Spór o leżaki - „Zemsta" w wakacyjnym wydaniu

Dla miłośników opalania w pobliżu hotelowych basenów sporą trudnością może okazać się znalezienie wolnego leżaka — wszystko przez trwające od samego rana walki i próby zarezerwowania sobie miejsca przez innych gości hotelowych. Taki incydent nagrała jedna z użytkowniczek portalu TikTok. Filmik pokazuje, jak chwilę po otwarciu basenu w ośrodku wypoczynkowym turyści ruszyli zarezerwować sobie najlepsze miejsca. Wielu z nich nie miało na sobie nawet stroju kąpielowego czy innej, odpowiedniej do opalania odzieży. Rzucanie toreb i ręczników na okoliczne leżaki służyło głównie zajęciu ich sobie na później. Tym samym blokuje się dostęp osobom, które mogłyby skorzystać z miejsca wcześniej.

Sprzeciw pracowników hoteli

Zdania internautów na temat tego typu nawyków są podzielone. Niektórzy popierają zasadę "kto pierwszy, ten lepszy" i twierdzą, że takie działanie jest w pełni zasadne. Z kolei część osób uważa, że nie powinno się w ten sposób blokować dostępu osobom, które mogłyby skorzystać z leżaka od razu. W niektórych hotelach pracownicy zwracają uwagę na tego typu zachowania, usuwając z leżaków ręczniki i torby, które pozostały na nim bez opieki właściciela. Następnie obsługa informuje,  gdzie należy się zgłosić, aby je odebrać. Można w ten sposób uniknąć nie tylko chaosu, ale i związanego z nim niebezpieczeństwa. Jak podaje "The Sun":

W 2018 r. jeden z mężczyzn podczas takiego chaosu z zajmowaniem leżaków złamał sobie palec u nogi.
Więcej o: