Grecja - wyspy, na których nie zbankrutujesz. Idealne na wypoczynek dla oszczędnych

Wakacje w Grecji nie należą w tym roku do najtańszych. Istnieje jednak wiele sposobów na to, by trochę na nich zaoszczędzić. Przede wszystkim warto wybrać tańsze greckie wyspy. Przedstawiamy te, na których nie wydasz fortuny.

Greckie wyspy są tak piękne, że przyciągają turystów z całego świata. Wielu z nich jest w stanie słono zapłacić, by spędzić w tym miejscu urlop. Ale po co? Wakacje w Grecji wcale nie muszą być drogie. Sprawdź!

Zobacz wideo Ateny bez kolejki na Akropol. Pomysł na weekend

Wakacje w Grecji. Te wyspy są najtańsze

Jeśli chcemy spędzić wakacje w Grecji, ale nie lubimy przepłacać, to powinniśmy wybrać się na mniej znane greckie wyspy. Jedną z najtańszych wysp jest Chios - wyspa Archipelagu Cyklad. Ceny nie są tu wygórowane, a dziewicza natura, piękne krajobrazy i pyszne jedzenie sprawią, że zechcesz tu wrócić.

Tanie wakacje w Grecji możemy spędzić również na wyspie Evia, która zwana jest również Eubeą. To idealne miejsce dla miłośników spokojnego wypoczynku, pięknych plaż i wspaniałych widoków.

Więcej przydatnych informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Egina to wyjątkowa wyspa, która znana jest głównie z pistacjowych gajów. Idealna na romantyczny pobyt we dwoje. Znajdują się tu hotele w przystępnych cenach. Za jedzenie również nie przepłacimy. Czego chcieć więcej?

Andros to wyspa idealna dla turystów, którzy chcą uniknąć zgiełku. Świetnie odnajdą się tutaj też ci, którzy lubią aktywny wypoczynek. Czekają tu górskie szlaki - mniej i bardziej wymagające. Po trudach pieszej wędrówki można odpocząć na piaszczystej plaży.

Grecja - wakacje 2022. Na znanych wyspach również może być tanio

Aby wakacje w Grecji były tańsze, wcale nie musisz wybierać mniej znanych wysp. Zdarza się, że te najbardziej popularne również oferują turystom pobyt w przystępnej cenie.

Warto więc wybrać się na Rodos. Jeśli zależy nam na odpoczynku zorganizowanym, często można upolować pobyt w dobrej cenie. Jeśli jednak wolimy sami zorganizować swoje wakacje, również uda nam się znaleźć noclegi w przystępnych cenach. Warto też wybrać się na posiłki do lokalnych restauracji, gdyż nie jest tam tak drogo, jak nam się wydaje.

Lesbos to kolejny świetny wybór. Znajdują się tam piaszczyste plaże oraz wspaniałe zabytki. Największą atrakcją Lesbos jest liczący 20 milionów lat skamieniały las.

Kreta to wyspa na każdą kieszeń. Może wypocząć tam każdy - niezależnie od stanu konta. Znajdują się tu tańsze hotele, ale też te najbardziej luksusowe.

Więcej o: