Wakacje na Mazurach. Najlepsze atrakcje dla całej rodziny. To nie tylko kraina jezior

Wakacje na Mazurach mogą być pełne wrażeń. To piękny region, który zachęca przede wszystkim wspaniałymi krajobrazami i jeziorami. Na Mazurach, poza jeziorami, jest też wiele atrakcji, które z pewnością spodobają się zarówno tym małym, jak i dużym.

Wakacje na Mazurach to idealny pomysł na wakacje w Polsce. Które atrakcje na Mazurach są warte uwagi? Podpowiadamy.

Zobacz wideo S16 - czteropasmówka, która na zawsze może zmienić Mazury

Wakacje na Mazurach. Te miasta warto odwiedzić

Spędzając urlop na Mazurach, warto odwiedzić Mrągowo. To miasto o długiej i interesującej historii, więc spacer uliczkami Starego Miasta wśród zabytkowych budynków, może być idealnym pomysłem na randkę. Jeśli planujecie wieczór we dwoje, koniecznie musicie wstąpić do jednej z kawiarni i wypić najlepszą kawę na Mazurach. Szlak Turystyczny "Poznaj Mrągowo" z łapą niedźwiedzicy to z kolei atrakcja, która może spodobać się szczególnie rodzinom z dziećmi. A ci, którzy lubią panoramy, muszą odwiedzić Wieżę Bismarcką z widokiem na miasto.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Mikołajki to kolejne miasto popularne wśród turystów spędzających urlop na Mazurach. Nie zapomnij, by zrobić sobie zdjęcie przy fontannie króla ryby. Warto też odwiedzić Jezioro Mikołajskie i przespacerować się promenadą. Z portu Mikołajki można również wyruszyć w rejs statkiem na Śniardwy. Wieża widokowa kościoła św. Mikołaja to kolejna atrakcja, której nie można przegapić. Rozpościera się z niej wspaniały widok na miasto.

Największe atrakcje turystyczne na Mazurach. Te miejsca najchętniej wybierają turyści

Twierdza Boyen w Giżycku to najpopularniejsza atrakcja na Mazurach. Jej zwiedzanie zajmie około trzech godzin. Będąc w tym mieście, warto wybrać się również na dawną wieżę ciśnień. Co ciekawe, na górę można dostać się nie tylko schodami, ale i windą. Oznacza to, że widok z niej jest dostępny dla szerszego grona turystów.

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie to miejsce, które przenosi turystów w czasie. Na pewno spodoba się miłośnikom historii i tych, którzy lubią zwiedzanie również na świeżym powietrzu.

Wilczy Szaniec, czyli kwatera główna Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych w lesie Gierłowskim, to kolejne miejsce często odwiedzane przez turystów. Spacer ruinami dawnych bunkrów oraz prowadzącymi przez nie różnymi ścieżkami edukacyjnymi kosztuje 20 złotych.

Więcej o: