Strajk na lotniskach. Pracownicy easyJet dołączają do Ryanaira. Liczne opóźnienia i odwołania lotów

Pracownicy linii easyJet dołączają do trwającego już strajku personelu linii lotniczych Ryanair. Demonstracje potrwają do niedzieli. Najprawdopodobniej dojdzie do licznych opóźnień, a nawet odwołania wielu lotów. Na których lotniskach należy szczególnie uważać? Odpowiadamy.

Jak podaje hiszpański portal lavozdegalicia.es, pracownicy EasyJet walczą o podwyżkę  wynagrodzenia, jednak linie lotnicze wciąż pozostają nieugięte. W związku z tym strajki na lotniskach w Hiszpanii planowane są na 16 i 17 lipca oraz jeśli nie przyniosą rezultatów - również 29, 30 i 31 lipca.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Strajk pracowników easyJet. Lepiej sprawdź status lotu

Według informacji portalu ABC Andalucia, pracownicy easyJet dołączyli  do strajkujących od kilku dni pracowników linii lotniczych Ryanair. Będą strajkować w weekend, od piątku 15 lipca do niedzieli 17 lipca na lotniskach Barcelonie, Palma de Mallorca i Maladze, gdzie zatrudnionych jest około 450 osób.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pierwsza tura strajków odbyła się między 1 a 3 lipca. W jej wyniku odwołano 26 lotów i doszło do 185 opóźnień. W związku z tym osoby, które planują loty do i z Hiszpanii, powinny na bieżąco sprawdzać komunikaty wysyłane przez przewoźnika. Na stronie easyJet znajdować się będą wszystkie potrzebne informacje z pierwszej ręki.

Strajki pracowników linii lotniczych. Czego się domagają?

Pracownicy easyJet domagają się 40 proc. podwyżki podstawy wynagrodzenia. Stwierdzają, że "Hiszpania znajduje się na samym dole podstawowych wynagrodzeń easyJet w Europie, z 950 euro", czyli kwotą, z którą "nie uznaje się nawet minimalnej pensji międzyzawodowej (SMI)".

Odpowiedź była taka, że zachowali swoją ostatnią ofertę jako jedyną i ostatnią, zakładając podwyżkę o 0 euro w 2022 r. dla swoich pracowników, przy inflacji już powyżej 10 proc.

- poinformował Koordynator stanowy USO-EasyJet, Miguel Galán, który w poniedziałek  spotkał się z dyrektorem generalnym firmy w Hiszpanii, Javierem Gándarą - czytamy w gazecie "Ultima Hora".

Więcej o: