Trójmiasto pokonało Paryż i Mediolan. Przewoźnik pokazał dane dotyczące turystów

W czerwcu aż o 70 proc. wzrosła popularność Trójmiasta wśród turystów z zagranicy. Dzięki temu polska metropolia pokonała 170 europejskich lokalizacji.

Firma Free Now przeanalizowała udział przejazdów zamawianych przez użytkowników aplikacji z innych krajów. Można z niej korzystać w 170 europejskich miastach. Z analizy płyną ciekawe wnioski, że największy przyrost turystów w czerwcu nastąpił w Trójmieście. Zapewne wpływ na popularność Gdyni, Gdańska i Sopotu miał Opener, festiwal muzyczny, który od lat przyciąga tłumy. Dzięki temu, centrum Pomorza pokonało w tym roku takie miasta jak Paryż, znajdujący się na drugim miejscu w tym zestawieniu oraz kolejno: Mediolan, Warszawę i Porto. 

Zobacz wideo Katarzyna Figura od lat mieszka w Gdyni, ale w sezonie letnim "nie chodzi na plażę"

Pięć miast nadmorskich z największym udziałem turystów w 2022 roku

Jeśli chodzi o południowoeuropejskie, nadmorskie miejscowości, w których udział pasażerów z zagranicy jest największy, na szczycie w tym roku królują włoskie wyspy: Sardynia i Sycylia oraz ich stolice. Na pierwszym miejscu znalazło się Cagliari, na drugim Catania. Zagraniczni goście chętnie odwiedzają też Faro, piękną stolicę portugalskiego regionu Algarve. Na czwartym miejscu tego zestawienia znalazło się Cannes, francuskie miasto słynące z luksusu i festiwali filmowych. Piątym ulubionym nadmorskim miastem Europejczyków w tym roku jest Malaga, idealna baza wypadowa do zwiedzania hiszpańskiego regionu Andaluzji.

Pięć miast z największą liczbą turystów w 2022 roku

Porównując jedynie samą liczbę zagranicznych turystów, którzy w 2022 roku zamawiali przejazdy poprzez aplikację Free Now, widać wyraźnie, że są miejsca w Europie, w których sezon trwa przez okrągły cały rok. W tym zestawieniu próżno szukać Trójmiasta, które popularne jest przede wszystkim w sezonie letnim. Na pierwszym miejscu, pod kątem liczby przejazdów pasażerów z zagranicy, znalazła się Barcelona, a następnie kolejno: Paryż, Londyn, Rzym i Lizbona

Co ciekawe, wśród miast, które zamykają to zestawienie, czyli najmniej popularne lokalizacje w Europie znalazła się Łódź, tuż obok niemieckiego Essen i irlandzkiego Limerick.

Ranking przeprowadziła firma Free Now, która zapewnia pasażerom usługi transportowe w całej Europie. Listę stworzono na podstawie statystyk, które powstały po przeanalizowaniu przejazdów, zamawianych przez użytkowników aplikacji z krajów innych niż Polska.

Źródło: Free Now

Więcej o: