Chaos na lotniskach, tysiące odwołanych lotów. "Popełniono błędy w strategii personalnej"

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały o kolejnym, masowym odwoływaniu lotów w okresie wakacyjnym - to już trzecia tego typu informacja od końca czerwca. Decyzja ma dotyczyć przede wszystkim połączeń krajowych.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Linie lotnicze Lufthansa zdecydowały się na wykreślenie kolejnych lotów ze swojego rozkładu. Głównym powodem mają być problemy z obsługą pasażerów na lotniskach. Rzecznik przewoźnika potwierdził tę informację i dodał, że do końca sierpnia z największych lotnisk w Niemczech - we Frankfurcie i Monachium anulowanych zostanie około 2 tysiące połączeń. 

Rzecznik: "Chcemy odciążyć natężenia ruchu"

Jak zapewniał rzecznik prasowy linii lotniczych Lufthansa, odwołanie lotu miałoby nastąpić tylko w "absolutnie wyjątkowych przypadkach". W dalszej części wypowiedzi wyjaśniał:

Przede wszystkim chcemy odciążyć poranne i wieczorne natężenia ruchu. W tych porach obsługa naziemna w terminalach jest przeciążona, nie nadąża z obsługą pasażerów oraz bagażu.

Ze względu na możliwość wyboru innych środków transportu, anulowane mają być przede wszystkim krótkie połączenia krajowe lub do państw sąsiednich.

Chaos na lotniskach. Trzecia fala odwołanych lotów

To nie pierwsza taka sytuacja, w której loty zostają masowo odwoływane - na sam lipiec i sierpień zdecydowano się anulować ponad 3,5 tysiąca z nich. "Dzisiaj doszły kolejne 2 tys. odwołanych połączeń w okresie ostatnich sześciu tygodni" - informuje portal RND. Takie sytuacje są niezwykle stresujące zarówno dla personelu, jak i pasażerów. Na wielu lotniskach zapanował chaos spowodowany opóźnieniami i wielogodzinnym oczekiwaniem na bagaż. Jak podawał wówczas N-TV, na samym lotnisku we Frankfurcie nad Menem składowano około 20 tysięcy sztuk bagażu. Szef rady nadzorczej Lufthansy przyznał w wywiadzie, że popełniono błędy w strategii personalnej.

źródło: PAP

Więcej o: