Najlepsze miasto świata 2022 roku. Z Polski dolecisz tam w dwie godziny. I to za grosze!

Rzym, Paryż czy Warszawa? Czy te miasta mogą cieszyć się tytułem najlepszego miasta świata 2022 roku? Nic z tych rzeczy. Tytuł ten powędrował do Edynburga w Szkocji. To urzekające klimatem, wspaniałymi zabytkami i dobrym jedzeniem miasto prześcignęło w rankingu największe perełki.

Ranking najlepszych miast na świecie został przygotowany przez firmę TimeOut. W 2022 roku pod uwagę brano "kwitnące życie nocne, niesamowite jedzenie i picie oraz sztukę, kulturę i mnogość muzeów". Niestety, żadne polskie miasto nie znalazło się w tym zestawieniu.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Najlepsze miasto świata 2022 roku. Edynburg na czele

Na pierwszym miejscu w tegorocznym rankingu na najlepsze miasto świata znalazł się szkocki Edynburg. Jak podaje TimeOut uwagę zwrócono głównie na to, że jest to miasto, które można zwiedzać pieszo, a dodatkowo rozwija się jeśli chodzi o kwestię kulinarną. Polacy mogą polecieć do Edynburga za mniej niż sto złotych, a podróż do tego miasta trwa niewiele ponad dwie godziny. Jest więc to doskonały kierunek na wakacyjny weekend.

Sekwana w ParyżuMiasta, które leżą nad Sekwaną - poznaj wyjątkowe zakątki Francji. Nie tylko Paryż

Na drugim miejscu na podium znalazło się Chicago. Wskazano na znajdujące się tam m.in. światowej klasy restauracje, doskonałe kluby nocne oraz możliwość wypoczynku nad jeziorem Michigan.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Na trzecim miejscu znalazło się kolumbijskie miasto Medellín. Kojarzone z Pablo Escobarem i uznawane niegdyś za jedno z najniebezpieczniejszych na świecie, teraz przez autorów zestawienia uznane zostało za godne polecenia i bezpieczne. Poza tym wyróżnia się dobrą pogodą przez cały rok. To tam znajdują się jedne z najlepszych klubów nocnych, ale i klimatyczne restauracje z przepysznym jedzeniem, eleganckie bary czy nowoczesne hotele.

Edynburg - wakacje 2022. Co warto zobaczyć?

Spędzając urlop w Edynburgu, warto wybrać się przede wszystkim na długi spacer po mieście. Nie bez powodu miasto to ma opinię najpiękniejszego miasta na świecie, o czym szybko sami się przekonacie. Nie zapomnijcie zrobić zdjęć, które pięknie będą prezentować się w mediach społecznościowych.

BudapesztMiasta, które leżą nad Dunajem - poznaj wyjątkowe atrakcje naddunajskich miast

Warto odwiedzić katedrę św. Idziego, która jest najpiękniejszym kościołem w Edynburgu. Ta gotycka świątynia robi ogromne wrażenie. Wejście jest płatne. Należy uiścić dobrowolną opłatę.

Warto odwiedzić też symbol Edynburga - zamek, w którym rezydowała Maria Szkocka. Należy jednak uważać, ponieważ w szczycie sezonu może być tłoczno.

Źródło: fly4free.pl 

Więcej o: