Kolejny kraj znosi obostrzenia związane z COVID-19. Nowe zasady wjazdu na Maltę

Malta znosi restrykcje covidowe związane z wjazdem do kraju. Od 25 lipca br. turyści nie muszą już okazywać certyfikatu szczepienia i ani przechodzić testów na miejscu.

Malta dołączyła do krajów, które zniosły obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Od 25 lipca br. zmieniają się zasady dotyczące wjazdu do kraju. Od teraz turyści nie muszą odbywać kwarantanny ani testować się po wylądowaniu na lotnisku. Co ciekawe, w tym samym czasie Cypr przywraca niektóre restrykcje (np. obowiązek zasłaniania nosa i ust w niektórych placówkach), ponieważ zwiększyła się liczba osób zakażonych wirusem. 

Zobacz wideo COVID-19 mocno oddziałuje na chińską gospodarkę? Ekspert wyjaśnia

Więcej informacji na temat koronawirusa i związanych z nim obostrzeniami znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Malta luzuje restrykcje. Co czeka turystów, którzy przyjeżdżają do kraju?

To jedno z ostatnich europejskich państw, które zdecydowały się znieść obostrzenia związane z turystyką. Jak podaje fly4free24.pl, od 25 lipca 2022 r. odwiedzający nie będą musieli:

  • przedstawiać negatywnego wyniku testu na koronawirusa (osoby zaszczepione i niezaszczepione),
  • okazywać certyfikatu szczepienia,
  • mieć przy sobie dokumentu, który potwierdza, że są ozdrowieńcami.

Oznacza to również, że zniesiony został obowiązek odbywania kwarantanny po przylocie. W porównaniu do innych krajów Malta zaczęła znosić restrykcję bardzo późno. Interesujący wydaje się również fakt, że rząd podjął taką decyzję, podczas gdy liczba zakażeń w Europie ponownie zaczęła wzrastać. W ostatnim tygodniu WHO poinformowało, że w kraju odnotowano 3769 nowych przypadków. Warto mieć jednak na uwadze fakt, iż ponad 93 proc. mieszkańców kraju się zaszczepiło, a ponad 80 proc. zdecydowało się na przyjęcie dawki przypominającej.  

Więcej o: