Morskie Oko - parking w Palenicy Białczańskiej. Wszystko, co musisz wiedzieć [CENY, REZERWACJA]

Parking na początku szlaku na Morskie Oko to najbardziej oblegany przez turystów parking w Tatrach. Jezioro uznawane jest za wizytówkę polskich gór i jest chętnie odwiedzane przez podróżujących z całego świata. Warto więc wcześniej przygotować się do postoju, ponieważ na miejscu może okazać się, że brakuje miejsc.

Choć parking  przy trasie na Morskie Oko mieści 1200 samochodów, to w szczycie sezonu turystycznego może okazać się, że brakuje na nim miejsc. Czy można zarezerwować miejsce na parkingu nad Morskim Okiem? Ile kosztuje postój? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Parking przy szlaku na Morskie Oko. Ile kosztuje postój?

Za miejsce na parkingu w rejonie Morskiego Oka trzeba zapłacić. Ceny zaczynają się od 25 złotych, ale dotyczą tzw. martwego sezonu. W wakacje za postój turyści muszą zapłacić 45 złotych. Przedstawiamy pełny cennik parkingu dla samochodów osobowych:

  • marzec, kwiecień, listopad, grudzień od poniedziałku do piątku - 25 zł;
  • maj od poniedziałku do piątku - 29 zł;
  • styczeń, luty, czerwiec, październik od poniedziałku do piątku - 35 zł;
  • weekendy w marcu, kwietniu, maju (bez majówki), druga połowa listopada i grudzień - 39 zł;
  • wakacje, wrzesień, pozostałe weekendy oraz długie weekendy - 45 zł.

Za postój motocyklu w wakacje turyści zapłacą 35 złotych. w styczniu, lutym, czerwcu oraz październiku będzie to 25 złotych, a w maju 19 złotych. Bilet najtańszy jest w listopadzie, grudniu, kwietniu i marcu. Wówczas kosztuje 15 złotych.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Za postój busów i kamperów trzeba zapłacić 70 złotych.

Rezerwacja biletów na parking na Morskie Oko. Bez niej nie zaparkujesz

Bilety na parking w pobliżu Morskiego Oka można zarezerwować przez Internet. Co ciekawe, rezerwacja jest konieczna, ponieważ nawet w przypadku wolnych miejsc, nie otrzymamy miejsca postojowego. Jeśli jednak nie mamy możliwości rezerwacji przez Internet, bilet na parking w pobliżu Morskiego Oka możemy kupić Punkcie Informacji Turystycznej w Zakopanem przy ul. Chałubińskiego 44, ale pod warunkiem wolnych miejsc.

Bilet parkingowy można kupić na miejscu tylko wtedy, jeśli mamy zarezerwowany kilkudniowy pobyt w schronisku.

Parking w Palenicy Białczańskiej. Jak dojechać?

Główny parking nad Morskim Okiem znajduje się w Palenicy Białczańskiej. Z Zakopanego musimy kierować się na Drogę Oswalda Balzera i jechać w kierunku ronda przy Wierchu Poroniec. Na rondzie zjeżdżamy w prawo na drogę numer 960, która prowadzi do Łysej Polany.

Więcej o: