Najpiękniejszy szlak rowerowy w Polsce. Tutaj przeżyjesz przygodę i zobaczysz malownicze miejsca

Najpiękniejszy szlak rowerowy w Polsce, w którym podczas przejażdżki możecie rozkoszować się wspaniałymi widokami. Wybraliśmy dla was kilka najciekawszych tras, które kuszą malowniczym krajobrazem.

Kiedy pogoda sprzyja, wiele osób wsiada na rower. To jeden z ciekawszych sposobów na podróżowanie. Jeździmy do pracy, miasta lub parku. Szczęściarze mogą codziennie odwiedzać jakiś piękniejszy szlak rowerowy. W naszym kraju jest takich mnóstwo, dlatego też wybraliśmy kilka, które zasługują na szczególną uwagę. Podczas przejażdżki będziecie mogli podziwiać nie tylko piękno przyrody, ale i zwiedzicie zabytkowe budynki.

Zobacz wideo Czy za brak kasku na rowerze można dostać mandat?


Więcej informacji o pięknych miejscach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Najpiękniejszy szlak rowerowy - Roztocze

To miejsce słynie z cudownych widoków i nazywane jest perełką tras rowerowych. W trakcie jazdy zobaczycie najpiękniejsze zakamarki Roztoczańskiego Parku Narodowego i odwiedzicie kilka malowniczych miejscowości (Zwierzyniec i Krasnobród). Otaczają je lasy, a w pobliżu Zwierzyńca znajdują się stawy, przy których można odpocząć. Miejscem wartym uwagi jest kościół na wyspie. Stamtąd możecie wyruszyć do Krasnobrodu. Po drodze miniecie na przykład rezerwat przyrody św. Rocha, a w pobliżu nieczynnego młynu na rzece Sopot spotkacie bobry.

Najpiękniejszy szlak rowerowy - Przełom Dunajca w Pieninach

To jeden z najbardziej imponujących wąwozów w Europie. Zakręty rzeki mają prawie 180 stopni, a skalne ściany wznoszą się na wysokość nawet 300 metrów. Wszystko to podziwiać możecie podczas przejażdżki Drogą Pienińską. Dla odważnych przygotowano też inną, trudniejszą trasę rowerową. 
Piękne widoki i malownicze krajobrazy to nie jest jednak wszystko. Stąd blisko jest do granicy ze Słowacją. Warto odwiedzić na przykład klasztor Kartuzów w miejscowości Cervený Kláštor. 

Najpiękniejszy szlak rowerowy - Beskid Niski

To właśnie tutaj możecie odbyć swoją podróż śladami cerkwi. W rejonie Beskidu Niskiego znajduje się ich mnóstwo. Wcześniej musicie jednak podjąć większy wysiłek i podjechać do góry. Widoki wam to zrekompensują! Wycieczkę zacznijcie w Gorlicach i pojedźcie do oddalonej o 35 km Krępnej. Tereny te zamieszkują Łemkowie, a w miejscowość i jej okolice słynie z zabytkowych cerkwi. Kolejnym przystankiem jest Myscowa. Pominięcie łemkowskich zagród byłoby grzechem. Następnie udajcie się do Chyrowej. Tam zwiedzicie cerkiew góralską.