Wyjątkowa pełnia w lipcu 2022. Na niebie pojawił się Koźli Księżyc

Lipcową pełnię księżyca, nazywaną potocznie Koźlim Księżycem, można obserwować dziś (13 lipca) od godz. 20:38. To szczególna noc dla fanów astrologii oraz osób interesujących się energią astralną. Wszystko dlatego, że w pełnię siódmego miesiąca tego roku zaświeci dla nas największy i najjaśniejszy księżyc.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pełnia Koźlego Księżyca nazywana jest również Pełnią Burzowego Księżyca oraz Pełnią Siennego Księżyca. Jest to okazja to niesamowitych obserwacji na nocnym niebie, ale dla wielu także czas przemian u poszczególnych znaków zodiaku. 

Superpełnia Księżyca nastąpi już w lipcu

Dokładnie o godzinie 20:38 polskiego czasu w środę, 13 lipca Księżyc znalazł się w pełni i w opozycji do Słońca. Takie zjawisko występuje wtedy, gdy długości ekliptyczne Słońca i Księżyca różnią się o 180 stopni. 

Jak się szczęśliwie składa to właśnie tej nocy, księżyc zbliży się też do Ziemi na 363 666 kilometrów, a więc znajdzie się bardzo blisko punktu swojej orbity, w którym jest najbliżej do naszej planety. Oznacza to ciekawe obserwacje - księżyc w pełni będzie większy i jaśniejszy niż podczas tych poprzednich, a blask jego światła będzie o 30 proc. jaśniejszy. 

Oświetlony w 99,9 proc. Księżyc wciąż będzie całą noc świecił aż do momentu, gdy schowa się pod zachodnim horyzontem o godzinie 4:49 następnego dnia.

Zobacz wideo Horoskop roczny miłosny - panna

Co przyniesie najjaśniejsza pełnia tego roku? 

Wszyscy ciekawscy obserwatorzy mogą liczyć na spektakularne niebo tej nocy. Znalezienie odpowiedniego miejsca do podziwiania seansu jest kluczowe - najciekawsze obrazy tworzą drzewa, budynki i akweny wodne gdzie księżycowe tło będzie kreśliło na firmamencie malownicze pejzaże. 

Koźli Księżyc to także wyjątkowy czas dla fanów astrologii. Osoby spod Koziorożca powinny skupić się w szczególności na sobie i pełnie świętować w samotności. Podobnie powinien postąpić każdy Wodniki i Ryby. Z kolei osoby spod znaku Wagi poczują ogromną inspirację do pracy, która zaowocuje w przyszłości. Skorpion powinien z kolei tego dnia zrezygnować z korzystania z mediów społecznościowych, ponieważ zbytnio się w nich zatraca. Więcej informacji znajdziesz w naszym horoskopie: Horoskop 2022 - trwa astrologiczny miesiąc Raka. 

Więcej o: