Kolczaste maluchy w zoo we Wrocławiu podbijają serca turystów. Niedawno urodziły się trzy jeże stepowe

Zoo we Wrocławiu może pochwalić się nowymi, uroczymi maluchami - trzema jeżami stepowymi (inaczej uszatymi). Przyszły na świat kilka tygodni temu i już zdobyły ludzkie serca.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Oto dowód na to, że jeże to najsłodsze zwierzęta świata!

Wrocławski Ogród Zoologiczny może pochwalić się wieloma gatunkami różnych zwierząt, małych, jak i dużych. Tym razem w pawilonie Sahara pojawiła się trójka nowych, małych mieszkańców - jeży stepowych (inaczej uszatych). Personel Zoo podzielił się radosną nowiną ze światem publikując wpis na Facebooku - narodziny jeży uszatych. Maluchy to dwóch braci i siostra, którzy już zdobyli serca opiekunów i internautów.

Trzy nowe maluchy we Wrocławskim Zoo. To warto wiedzieć o jeżach stepowych

Jeże stepowe (inaczej uszate) mają charakterystyczne, duże uszy. Wyglądają zabawnie i uroczo, ale uszy mają za zadanie pomóc w chłodzeniu organizmu - oddają ciepło. Dodatkowo jeże mogą po dźwięku znajdować podziemne owady. Do cech charakterystycznych jeży uszatych należą też długie i dość spore łapki. Dzięki temu mogą się sprawnie poruszać po sypkim piasku. Podobnie jak człowiek w rakietach śnieżnych. 

Jeże stepowe żyją w suchych, pustynnych regionach. Są aktywne nocą, wtedy szukają pożywienia. Czym właściwie się żywią? Jak powiedziała Agata Kwiatkowska (opiekunka tych zwierząt w Zoo Wrocław) dla portalu Fakt.pl:

W warunkach naturalnych jeże żywią się owadami, chrząszczami, szarańczą i gąsienicami motyli. Nie pogardzą jajkami, jeśli znajdą jakieś na ziemi, czy pisklakami. Nie boją się też polować na skorpiony i małe węże. Są niewrażliwe na ich jad.

Natomiast w zoo kolczaste maluchy jedzą przede wszystkim kocią karmę (suchą). Ich dieta jest też raz na jakiś czas rozszerzana o gotowane jajka, mięso wołowe oraz larwy owadów - mącznika i drewnojada. 

Więcej o: