Najbardziej zatłoczone miejsca nad polskim morzem. Tutaj aż roi się od turystów

Jakie są najbardziej zatłoczone miejsca nad polskim morzem? W niektórych kurortach spotkamy tłumy turystów. Na plażach ciężko jest znaleźć chociaż skrawek wolnej przestrzeni, a niektórzy decydują się na rozbijanie obozu już wczesnym rankiem. Gdzie spotkamy najwięcej osób?

Polacy uwielbiają wypoczywać nad Morzem Bałtyckim. Na wakacje w te rejony wybiera się znaczny procent turystów. Nic więc dziwnego, że w popularnych kurortach spotkamy wiele osób. Jakie są najbardziej zatłoczone miejsca nad polskim morzem? Jest kilka kurortów, w których możemy spodziewać się tłumów. 

Zobacz wideo Dlaczego morze to dobre miejsce na budowę elektrowni wiatrowych?

Więcej informacji o wakacjach znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Najbardziej zatłoczone miejsca nad polskim morzem. Tutaj możemy spotkać wiele osób

Turyści co roku tłumnie odwiedzają nadmorskie miejscowości. W każdym zakamarku spotykamy turystów. Są jednak miasta i wioski, które są przez nich oblegane. Najbardziej zatłoczone to:

  • Łeba - miasto sąsiaduje ze Słowińskim parkiem narodowym, który jest tłumnie odwiedzany. Najbardziej oblegane miejsce to szeroka plaża. 
  • Sopot - to jedna z najpopularniejszych nadmorskich miejscowości. Odwiedzają ją nie tylko turyści, ale i gwiazdy filmowe lub muzyczne. Miasto słynie przede wszystkim z największego w Polsce molo, pięknej plaży i ciekawej architektury. W restauracjach często ciężko znaleźć wolny stolik.
  • Międzyzdroje - odwiedzających przyciągają przede wszystkim czysta plaża oraz malownicze widoki. Co roku odbywa się tam Europejski Festiwal Gwiazd. 
  • Władysławowo - stamtąd na Półwysep Helski jest jak "rzut beretem". Co ciekawe, powietrze w miejscowości jest bogate w jod, a na plaży ciężko znaleźć kawałek wolnego miejsca.
  • Kołobrzeg - to właśnie tam możemy skorzystać z kąpieli solankowych i udać się do kopalni borowiny. Plaże są zadbane. Nic więc dziwnego, że przyciągają turystów.
  • Mielno - możemy tam wypoczywać zarówno nad Morzem Bałtyckim, jak i nad jeziorem Jamno. Ciekawe szlaki turystyczne i atrakcje turystyczne cieszą się ogromną popularnością.
  • Świnoujście - znajduje się tam najszersza plaża nadbałtycka, do tego morze w pobliżu miejscowości jest najcieplejsze. 

Źródło: WP

Więcej o: