Pomorze przegrywa w trzy kubki. Policja ostrzega przed oszustami nad Bałtykiem. "Nie daj się namówić!"

Wakacje to cza pełen przyjemności i odpoczynku, ale niestety także oszustw i wyłudzeń. W nadmorskich miejscowościach pojawiły się dodatkowe siły policyjne, które mają temu zapobiec i zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Władze przestrzegają przed groźnym procederem i niepozorną grą uliczną.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turystów nad polskim morzem przybywa z weekendu na weekend, a wraz z nimi pojawiają się oszuści, którzy wykazują się sprytem i przebiegłością. Problem kradzieży i wyłudzeń staje się coraz częstszy, dlatego sezon letni to dla policjantów z nadmorskich miejscowości czas wytężonej pracy.

Jak nie dać się oszukać nad Bałtykiem? 

Wakacyjny sezon i tłumy turystów wymagają wzmożonej czujności policji, dlatego do działań na Półwyspie Helskim i Mierzei Wiślanej oddelegowanych zostało prawie 100 osób z trójmiejskich oddziałów. Koszty ich zakwaterowania i wyżywienia pokrywają samorządy a wszystko po to, by zmniejszyć liczbę kradzieży, wyłudzeń i niebezpiecznych sytuacji wśród turystów. 

Wsparcie pojawiło się m.in. w powiecie puckim. Do poszczególnych komisariatów trafiło łącznie 56 policjantów. Oprócz obsługiwania interwencji będą także wspierać pion kryminalny. Policjanci pomogą mundurowym z Władysławowa, Juraty, Krokowej i Kosakowa. Jak mówi Łukasz Brzeziński, oficer prasowy z komendy w Pucku w rozmowie z tokfm.pl:

Wakacyjne interwencje dotyczą najczęściej zakłócania porządku i picia alkoholu w niedozwolonych miejscach. - Dużo jest pracy związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa m.in. na drogach oraz w okolicach plaż i na terenach wodnych
Zobacz wideo Oszuści mogą podszyć się pod bank. Jak nie dać się nabrać?

Policja przestrzega przed niepozorną grą w trzy kubki

W okresie sezonu letniego panuje rozluźniona atmosfera - wakacje, plaża i słońce sprawiają też, że jesteśmy mniej czujni. A te sytuacje wykorzystują przestępcy i oszuści, którzy czyhają na okazję i łatwy łup. Do popularnej nadmorskiej miejscowości Stegna trafiło aż 22 dodatkowych mundurowych, którzy mają pomóc lokalnej policji zminimalizować przestępczość i m.in. grę w trzy kubki. Niepozorna zabawa tylko z początku sprawia miłe wrażenie. Oszust współpracuje ze "wspólnikami". Pozoruje grę, aby przypadkowa osoba uwierzyła, że prowadzący jest ogrywany. Kiedy poczuje się zachęcona, aby dołączyć do zabawy - początkowo wygrywa. Jednak tylko do momentu, kiedy zaczyna stawiać większe kwoty. W tej zabawie nie ma wygranych. 

Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa, a tym samym oszukać! Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych!

- uczulają mundurowi na Facebooku

Podobne sytuacje miały miejsce ubiegłym roku - wtedy na brak pracy policjanci nie mogli narzekać. Od 1 czerwca do 25 sierpnia 2021 roku sopoccy funkcjonariusze, wsparci przez policjantów z Gdańska, przeprowadzili ponad 3,5 tysiąca interwencji i wylegitymowali ponad 4 tys. osób. Niestety, mimo to doszło do ponad 150 przestępstw, a wśród nich były kradzieże, włamania, uszkodzenia mienia, bójki i pobicia. Więcej informacji na temat obecnej sytuacji znajdziesz w naszym artykule: Próg kradzieży ma iść w górę aż o 300 zł. Powód? Przez inflację jest za dużo przestępstw.

Więcej o: