Madera - wakacje 2022. Cztery atrakcje na Wyspie Wiecznej Wiosny, których nie możesz pominąć

Madera - wakacje 2022. Region ten nie bez powodu nazywany jest Wyspą Wiecznej Wiosny. Na Maderze panuje klimat podzwrotnikowy, warto więc wybrać się tam na letni wypoczynek. I choć sama wyspa jest niewielka, to nie brakuje tam atrakcji dla turystów. Sprawdźcie sami.

Portugalska Madera to zielona oaza na Oceanie Atlantyckim, która każdego roku przyciąga turystów z różnych zakątków świata. Można tu porządnie wypocząć w ulubiony przez siebie sposób. Będą tu mieli co robić turyści, którzy podczas urlopu stawiają na relaks, ale również tacy, którzy wolą aktywnie spędzać czas.

Zobacz wideo "Co tak drogo?". Nowy cykl Gazeta.pl sprawdza, czy z drożyzną da się walczyć. Zaczynamy od schabowego

Madera - wakacje 2022. Funchal obowiązkowym punktem wycieczki

Wybierając się na wakacje na Maderę, nie możemy ominąć jej stolicy - Funchal. To piękne miasto, które kryje w sobie liczne zabytki, klimatyczne ulice, restauracje i kawiarnie z pysznym jedzeniem. Największe wrażenie robi stare miasto z urokliwymi kamienicami. Funchal to również cenione uzdrowisko, w którym gościły największe sławy, m.in. premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill czy Józef Piłsudski. Miłośnicy sportu powinni również zrobić sobie zdjęcie przy pomniku piłkarza Ronaldo i odwiedzić muzeum mu poświęcone.

Wakacje na Maderze. Nie przegap tych miejsc

Kolejka linowa z Funchal na Monte to idealna atrakcja dla osób spragnionych pięknych widoków. To 15-minutowa przejażdżka przeszklonym wagonikiem na szczyt wzgórza Monte. Podczas podróży możemy podziwiać wspaniały widok na miasto, ale i góry oraz ocean.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Monte Palace Tropical Garden to atrakcja znajdująca się na wzgórzu Monte, którą warto zobaczyć. To wspaniały tropikalny ogród w stylu japońskim o powierzchni ponad 70 tys. metrów kwadratowych. Pełno tu fantastycznych roślin, fontann i mostków. To miejsce idealne na romantyczny spacer. Będzie również doskonałą atrakcją dla tych turystów, którym zależy na wyjątkowych fotografiach.

Półwysep św. Wawrzyńca jest najdalej wysuniętym na wschód punktem Madery. Przez półwysep biegnie trasa spacerowa PR 8, którą warto się przespacerować. Widoki, które można podziwiać w trakcie tego czterokilometrowego spaceru, zapierają dech w piersiach.

Więcej o: