Florencja - najciekawsze atrakcje. Perła Toskanii słynąca z licznych zabytków. Te zobacz koniecznie

Florencja to perła Toskanii i jedno z najpiękniejszych włoskich miast. Przepełnione jest zabytkami, klimatycznymi uliczkami i atrakcjami, których żaden turysta nie może przegapić. Na co warto poświęcić czas, spędzając urlop we Florencji? Podpowiadamy.

Florencja co roku przyciąga rzesze turystów. To miasto, które szczególnie warto zobaczyć, ponieważ aż kipi włoskim klimatem, tworząc niesamowitą, romantyczną atmosferę. Które miejsca we Florencji warto zobaczyć? Sprawdź.

Zobacz wideo Włoski rarytas - Ciastka Florentynki

Florencja - najciekawsze atrakcje. Tych miejsc nie możesz przegapić

Duomo, czyli katedra Santa Maria Novella, to najsłynniejszy zabytek miasta. Dawniej była największą katedrą na świecie, a dziś zajmuje w tym rankingu czwarte miejsce. Co ciekawe, do tej pory w mieście nie wybudowano wyższego budynku. Kościół warto zwiedzić również w środku. Szczególną uwagę należy zwrócić na kopułę z florenckim odpowiednikiem fresków Michała Anioła, które namalował w Rzymie, a także na wizerunek Dantego znajdujący się w nawie północnej.

Warto odwiedzić również Galerię Uffizi, czyli budynek jednego z najsłynniejszych muzeów świata. Obecnie podczas zwiedzania możemy zobaczyć dzieła Leonardo da Vinci, Sandro Botticelliego, Rubensa, Rembrandta i Caravaggio. Jedną z najsłynniejszych rzeźb Michała Anioła - Dawida - możemy zobaczyć z kolei w Galerii Akademii.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Turyści, którzy lubią spacerować po zabytkach, muszą odwiedzić Baptysterium Jana Chrzciciela, czyli jedną z najstarszych budowli w mieście. Obowiązkowe jest również zrobienie sobie zdjęcia przy Fontannie Neptuna z XVI-wieku.

Florencja - perła Toskanii. Poczuj magię tego miasta

Palazzo Vecchio to wyjątkowy budynek, z którego rozpościera się zapierająca dech w piersiach panorama na miasto. To właśnie tutaj, w Sali Pięciuset, Michał Anioł oraz Leonardo da Vinci prowadzili swoje prace, ale nie ukończyli fresków. Mimo to jej wnętrze robi wrażenie.

Biblioteka Marucelliana to raj dla miłośników książek. Czytelnie wypełnione są tam po brzegi książkami, więc można zatopić się w wybranej przez siebie lekturze.

Wielka Synagoga zasługuje na to miano. Ten potężny budynek ma swój charakterystyczny, nieco mroczny klimat. Na uwagę zdecydowanie zasługują tu piękne zdobienia. Warto zobaczyć je na własne oczy.

Więcej o: