Zakopane - najlepsze atrakcje. Tych miejsc nie możesz ominąć, spędzając urlop w Tatrach

Zakopane - najlepsze atrakcje, jakie możesz tam znaleźć, nie ograniczają się tylko do spaceru po Krupówkach. Co robić w Zakopanem latem? Przedstawiamy miejsca, których nie możesz ominąć, spędzając tam urlop.

Zakopane to doskonały kierunek dla aktywnych turystów, ale nie tylko. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, dlatego nawet jeśli preferujesz krótkodystansowe spacery, czy degustowanie lokalnych wyrobów w przytulnych restauracjach i barach, warto uwzględnić to miasto w swoich urlopowych planach.

Zobacz wideo Na motospacer po Zakopanem zabrał nas Andrzej Bargiel

Zakopane - najlepsze atrakcje. Tu warto wybrać się z dzieckiem

Jeśli planujesz w Zakopanem urlop z dziećmi, koniecznie musisz wybrać się na Gubałówkę. To wręcz kopalnia atrakcji dla maluchów. Na szczyt możemy wjechać koleją linowo-terenową, co zdecydowanie sprawi dzieciom radość. Gdy już tam dotrzemy, warto skorzystać z oferty jednego z dwóch parków linowych. Nie brak tam różnej długości tras na kilku poziomach trudności. Na dzieci i dorosłych czeka tam również zjeżdżalnia grawitacyjna o długości ok. 750 m. Z kolei u podnóża Gubałówki, znajduje się wielka ośmiotorowa zjeżdżalnia, na której również wybawi się cała rodzina.

Wakacje w Zakopanem (zdjęcie ilustracyjne) Zakopane - co zobaczyć? Najlepsze miejsca i atrakcje, które warto odwiedzić

Doskonałą atrakcją dla całej rodziny jest również Myszogród, czyli zaczarowana kraina myszy. W zlokalizowanym blisko Krupówek Myszogrodzie o powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych mieszka około tysiąc myszek z całego świata. Rodziny z dziećmi mogą wybrać się również do papugarni, w której żyje około 100 kolorowych okazów z całego świata, czy Reptarium, w którym żyją liczne egzotyczne okazy.

Więcej informacji o podróżach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Aquapark Zakopane to kolejna atrakcja dla całej rodziny. Dzieci i miłośnicy ekstremalnych wrażeń z pewnością ucieszą się z różnorodnych zjeżdżalni i "rwącej rzeki". Z kolei ci, którzy chcą wypocząć, mogą skorzystać ze strefy relaksu.

Wakacje 2022. Najlepsze szlaki turystyczne w Tatrach

Jeśli planujesz urlop w Zakopanem, musisz wybrać się na górską wędrówkę jednym ze szlaków. Który z nich wybrać?

Rusinowa Polana to jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach. Szlak nie jest trudny, choć można się nieco zmęczyć. Widok wynagradza jednak wszystko. Nie bez powodu to jedno z ulubionych miejsc fotografów i turystów. 

Hala Gąsienicowa to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych tatrzańskich zakątków. Warto się tam wybrać, jeśli chcemy uniknąć trudności w postaci łańcuchów czy ostrych podwyższeń. Doskonale sprawdzi się dla rodzin oraz tych osób, które na co dzień są mniej aktywne.

Lotnisko (zdjęcie ilustracyjne) Pasażerowie Delta Airlines zrezygnowali z lotu. Otrzymali 10 tys. dolarów

Warto wybrać się również na Wielki Kopieniec. Choć trasa nie należy do najłatwiejszych, bo na przejście siedmiokilometrową drogą musimy poświęcić ponad trzy godziny, to rozpościerający się tam widok na Tatry Zachodnie zapiera dech w piersiach

Więcej o: